Zavrieť

Porady

vznik s. r. o.

Ahojte!

Potrebujem Vašu pomoc:

Spoločnosť vznikla 30.12. 2008, ZI splatené v hotovosti celé.

Dňa 30.12.2008 prišla fa od externej firmy za založenie a registráciu firmy, faktúru však už predtým uhradil jeden zo spoločníkov pred vznikom s. r. o., bolo to nad rámec vkladu.

Fa čiže prišla ´vystavená na sumu 20000,- mínus odpočítaná záloha 20 000,- čiže zostáva uhradiť zostatok 0,- ako to zaúčtovať?

Môže došlú faktúru zaúčtovať takto:

1. PFa - vyúčtgovanie záväzkov, ktoré uhrádzali pri založení spoločnosti zakladatelia 20 000,- Sk 518AE/379AE (nevadí, že na faktúre je spolu na úhradu 0,-)

2. VPD - uhráda záväzku voči zakladateľovi spoločnosti 20 000,- Sk 379/211

Ako by ste to zaúčtovali?

Dík
Naposledy upravil Tina855 : 28.03.09 at 15:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tina855 Pozri príspevok
    Ahojte!

    Potrebujem Vašu pomoc:

    Spoločnosť vznikla 30.12. 2008, ZI splatené v hotovosti celé.

    Dňa 30.12.2008 prišla fa od externej firmy za založenie a registráciu firmy, faktúru však už predtým uhradil jeden zo spoločníkov pred vznikom s. r. o., bolo to nad rámec vkladu.

    Fa čiže prišla ´vystavená na sumu 20000,- mínus odpočítaná záloha 20 000,- čiže zostáva uhradiť zostatok 0,- ako to zaúčtovať?

    Môže došlú faktúru zaúčtovať takto:

    1. PFa - vyúčtgovanie záväzkov, ktoré uhrádzali pri založení spoločnosti zakladatelia 20 000,- Sk 518AE/379AE (nevadí, že na faktúre je spolu na úhradu 0,-)

    2. VPD - uhráda záväzku voči zakladateľovi spoločnosti 20 000,- Sk 379/211

    Ako by ste to zaúčtovali?

    Dík
    Fa za založenie spoločnosti patrí k nákladom, ktoré súvisia so vznikom spoločnosti. Služby sú poskytnuté pred vznikom spoločnosti.
    Ak sú do 50 000,- - učtuješ na príslušný náklad.
    Nakoľko spoločnosť začína účtovať až vznikom spoločnosti, jej prvé účtovné prípady sú
    1. pohľadávka za upísané ZI ........ 353/411
    2. splatenie vkladov......................211/353

    Uvedenú faktúry by som založila do pokladnice, bola platená z prostriedkov, ktoré boli z splateného vkladu (správcovi vkladu) a zaúčtovala by som ju
    3. 518/211

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    Anka a myslíš žeje zle, keď som spravila interný doklad, vyúčtovanie záväzkov pred vznikom spoločnosti a túto faktúru som pripla k ID a ten som zaúčtovala ako 518/379 a tento ID som zlikvidovala v pokladni ako 379/211. Môže to tak byť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.