Zavrieť

Porady

upovedomenie o zacati exekucie

Prosim poraďte,

chcela by som podať namietku proti Upovedomeniu o exekucii.
Pred 16 rokmi mi vznikol nedoplatok na byte 1 440,- Sk, ktorý som nezaplatila lebo som byt predala-prepísala na nového majiteľa.
O Nedoplatku som sa dozvedela až teraz od exekútora.
Všetky upomieny a rozhodnutie zo sudu mi chodilo na adresu , kde som nebyvala a nemala som tam trvale bydlisko. V sucasne dobe je dlh 983,- EUR.
Poradte ako mam postupovať. Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    na upovedomení je asi napísané aj kedy nadobudol rozsudok (alebo platobný rozkaz alebo iné rozhodnutie) právoplatnosť. ak exekúcia začala (kedy začala vie povedať exekútor) po 10tich rokoch od nadobudnutia právoplatnosti - je to jednoduché - námietka premlčania

    iné dôvody uvádzané v námietkach by mohli byť stratou času a peňazí a tiež stratou možnosti uhradiť pohľadávku hneď s menšími trovami exekúcie

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    tak to stihli
    teraz jedine odporúčam do 14 dní uhradiť, z čoho bude mať exekútor nárok na 10% odmenu + hotové výdavky (po 14tich dňoch by to bolo 20% a hotové výdavky by si nahodil možno aj podstatne vyššie)
    este sa chcem spytat, ci je 0, 25 % poplatok z omeškania zo sumy denne az do zaplatenia normálny, pretoze v stanovach ma Bytova druzstvo, 0, 1% denne

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    na takéto veci bolo treba sa odvolávať pri vydaní rozsudku, v exekúcii sa už na také veci neprihliada (exekučný titul je právoplatný a vykonateľný)

    pystolka je offline (nepripojený) pystolka

    pystolka
    Dobrý deň.
    Na vašom mieste by som aj v námietkach poukázala na úroky z omeškania, ktoré sú v rozpore s nariadením vlády. Stretla som sa už s prípadmi, kedy súdy v časti zastavovali exekúciu a sumu upravili tak, aby to bolo v súlade so zákonom a nariadením vlády.

    upovedomenie o zacati exekucie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.