Zavrieť

Porady

Praca pre 45 rocnych a viac

Stale neviem pochopit, preco nechcu zamestnavatelia prijat do prace starsich a skusenejsich ludi.
Urcite ponukaju zodpovedny pristup k praci, vytrvalost a hlavne necakaju hned plat aspon 20000,- Sk, ako dnesni mladi ludia. Mozno nemaju take skusenosti s PC, ale kto chce, vsetko sa nauci.
Nemam nic proti mladym ludom, ved aj ja mam deti.
Rada by som si precitala vysvetlenie od tych, ktori maju prave takyto postoj voci starsim.
Pekny i ked uprsany den.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jazykové znalosti, ovládanie PC, ochota pracovať nadčas....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Braňo Pozri príspevok
jazykové znalosti, ovládanie PC, ochota pracovať nadčas....
Nuž, áno, jazykové znalosti sú práve u tých starších (než 45) hlavným nedostatkom.
Ochota pracovať nadčas: podľa mojich zistení práve mladí sa ponáhľajú z práce. Po práci sa ešte ponáhľajú ísť "žiť".

Ak sa môžem spýtať: aký máte názor na požiadavku flexibility? Vraj starší (40 a viac) sú málo flexibilní. Čo si myslíte, prečo je človek, ktorý spĺňa požiadavku flexibility lepším zamestnancom? Podľa akých kritérií?
A vôbec, čo je to tá flexibilita v zamestnaní, aký má význam? Teraz nemám na mysli definíciu slova v slovníku cudzích slov - vieme, že znamená pružnosť, prispôsobivosť novým požiadavkám, nachádzanie nových foriem riešení, atď.
Totiž, ak sme si dobre všimli, toto riešime všetci a takmer denne - stále sa niečomu prispôsobujeme, stále hľadáme nejaké riešenia a to najmä tí starší.
Rada by som poznala Váš názor na skutočný význam flexibility v zamestnaní, ale, u radového zamestnanca. Zaujíma ma tiež, prečo majú všetci inzerenti vo svojich požiadavkách podmienku flexibility. Či sa zamysleli nad významom tohto slova a tým, či naozaj potrebujú flexibilného človeka.

Napr.: firma prijme nového zamestnanca. Vo svojich podmienkach mala, ako vždy a každý zamestnávateľ má (! ) aj požiadavku flexibility. Tento vybraný zamestnanec túto požiadavku splnil. Podľa akých kritérií zamestnávateľ zistil, že uchádzač je naozaj flexibilný?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Braňo no tie jazykové znalosti beriem, lebo dnešní mladí sa môžu učiť napr. angličtinu, čo my sme len ""parúsky ""museli v škole. Prácu s PC a nadčasy to aj my staršie dokážeme , nemyslíš? aj ja robím s PC a nemám 25 a nemala by som problém ani s nadčasmi. apropo, no neverím, že mladé kočky by tak akurát tak chceli robiť nadčasy no to silno pochybujem
ja si myslím, že to je skôr s tým, že zamestnávatelia potrebujú mladé kočky na reprezentáciu a aby mali miery 90-60-90 , to neva, že nemajú prax .
nechcem sa nikoho dotknúť, ale ja to vidím takto.
preto som písala o kočkách, lebo aj ja som žena.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

U nás v práci nemáme problém zamestnávať aj ľudí po 45-tke. Pre zamestnávateľa to má aj výhodu - majú odrastené deti a netreba s nimi často a dlho marodovať.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

to či potrebujú kočky s mierami závisí od konkrétnej pozície. Na niektoré pozície je vhodné "krásny reprezentatívny vzhľad" , ale zase na niektoré pozície je vhodnejšia skôr skúsenosť. Medzi flexibilitu určite zaraďujem aj schopnosť učiť sa novým veciam vrátane ovládania PC a technologických noviniek. V tomto majú určite mladší navrch.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

V 50-ke ma prepustili z práce, pri hľadaní zamestnania odo mňa pýtali angličtinu, nemčinu / v škole som sa učila ruštinu/, a vodičský preukaz/v živote som auto nemala tak načo by mi bol vodičák/. Aj keby som chcela tak čo by som mala prvé robiť - študovať angličtinu, robiť vodičák alebo zarábať korunky na živobytie?
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Robím v stavebnej firme, ktorá veľmi dobre prosperuje. Sme tu celkom tri + šéfova manželka. Dve sme päťdesiatničky, tretiu to čaká na budúci rok. Náš šéf si nás nevie vynachváliť a hlavne si chváli to, že sme spokojné s tým, ako nás platí. My vieme svoje a on tiež. My vieme, že by sa nám už ťažko hľadala práca a on zasa vie, že žiadne mladé babenky by mu nepracovali za to, čo nám dáva. Keď som mu povedala, že mám už iba 7 rokov do dôchodku, že by som potrebovala pridať, povedal mi, že ešte mám zo dva roky vydržať. Tak uvidíme, čo spraví potom. Inak naše platy v hrubom sú o 2000 viac, ako je minimálna mzda. Stačí?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Braňo Pozri príspevok
to či potrebujú kočky s mierami závisí od konkrétnej pozície. Na niektoré pozície je vhodné "krásny reprezentatívny vzhľad" , ale zase na niektoré pozície je vhodnejšia skôr skúsenosť. Medzi flexibilitu určite zaraďujem aj schopnosť učiť sa novým veciam vrátane ovládania PC a technologických noviniek. V tomto majú určite mladší navrch.


nuž áno, veď to hovorím aj ja, že pre niekoho je dôležitý ten vzhľad. a skúsenosť? no dovolím si tvrdiť, že keby som sa chcela zamestnať so skúsenosťou ja staršia a bola by so mnou u toho zamestnávateľa aj taká kočka mladá čo dobre vyzerá, tak dám ruku do ohňa, že by zamestnali tú mladú kočku a nie mňa. no bohužiaľ je to tak. Prečo si myslíš, že starší ľudia nemajú schopnosť učiť sa novým veciam,??? v tom sa mýlíš, lebo je nás veľa, ktorí by sme sa radosťou učili novým veciam, lenže to je to, že nám by nedali ani šancu to dokázať, že sme schopní aj my, možno ešte viac než tí mladí.
prosím ťa nemysli si, že sa s tebou vadím, to rozhodne nie, len píšem čo si myslím a čo vidim okolo. no čo už je teraz taká doba .
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Hepi Pozri príspevok
Robím v stavebnej firme, ktorá veľmi dobre prosperuje. Sme tu celkom tri + šéfova manželka. Dve sme päťdesiatničky, tretiu to čaká na budúci rok. Náš šéf si nás nevie vynachváliť a hlavne si chváli to, že sme spokojné s tým, ako nás platí. My vieme svoje a on tiež. My vieme, že by sa nám už ťažko hľadala práca a on zasa vie, že žiadne mladé babenky by mu nepracovali za to, čo nám dáva. - lebo sú flexibilné a idú tam, kde dostanú viac, však? Keď som mu povedala, že mám už iba 7 rokov do dôchodku, že by som potrebovala pridať, povedal mi, že ešte mám zo dva roky vydržať. Tak uvidíme, čo spraví potom. Inak naše platy v hrubom sú o 2000 viac, ako je minimálna mzda. Stačí?
Áno, Hepi, stačí .
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Braňo Pozri príspevok
to či potrebujú kočky s mierami závisí od konkrétnej pozície. Na niektoré pozície je vhodné "krásny reprezentatívny vzhľad" , ale zase na niektoré pozície je vhodnejšia skôr skúsenosť. Medzi flexibilitu určite zaraďujem aj schopnosť učiť sa novým veciam vrátane ovládania PC a technologických noviniek. V tomto majú určite mladší navrch.
Prepáč, ale aj ja mám 45, ovládam PC, asi 7-9 účtovných programov, asi 3 programy potrebné pre naceňovanie zakázkovej výroby, mám certifikát zmenárnika a ovládam do detailov aj ochranné prvky približne 25 svetových mien,rada sa učím nové technologické novinky a ide mi to minimálne tak dobre ako ľuďom okolo 25-35 rokov. Toto čo viem ja, asi ťažko zvláda 20 ročný človek,lebo ani ja som sa to nenaučila za noc. Takže nech sa ma nikto nesnaží presvedčiť, že som pre zamestnávateľa nezaujímavá a neprinesiem mu úžitok.Vek nie je o starnutí mozgu,ale o starnutí ducha a kým som mladá duchom,mozgu nedovolím starnúť a propakovať si nejaký cudzí jazyk pre mňa teraz,keď mám odrastené dieťa predsa nie je problém,to len niektorí zamestnávatelia nevidi,že budem v plnom výkone ešte asi 13 rokov a potom úplne pomaličky ten výkon bude klesať,ale stále bude vyšší ako u niekoho kto nemá skúsenosti. Štve ma to,že ľudia v mojom veku vážne majú problém získať zamestnanie,pričom sú stále veľmi schopní sa učiť,ale šancu nám nechcú dať.Je to mrhanie vedomosťami a skúsenosťami.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja si myslím, že je to tak trochu nespravodlivé čo píšeš/anita, anklar/.

Aj keď ja mám prácu, môj manžel prišiel o prácu, keď mal 45, pri hromadnom prepušťaní. Bol nezamestnaný asi rok, potom bol v Anglicku a po veľmi zlých skúsenostiach sa vrátil a robil rok v ČR ako robotník, aj keď bol vyštudovaný programátor. Jazyk sme sa učili aj anglický aj ruský len ho nikdy nepoužíval v praxi. No otvárali u nás novú fabriku a manžel sa učil po nociach slovíčka, oprašoval frázy a skutočne drel. Po 3 vstupných pohovoroch v angličtine ho prijali a vyslali na zaškolenie do zahraničia na 3 mesiace. Teraz šteboce v angličtine jedna radosť. Myslím, že niekedy okolnosti prinútia človeka na sebe popracovať a ja tiež, aj keď som pedesiatnička, nemám problém s mladými a vidím, že sú celkom pristupní. Rozumieme si a chodia sa poradiť, ak majú nejaký problém, či súkromný, či pracovný. Nikto ma neodsúdil, že mám svoj vek a už nemám 90-60-90. Malo by to byť pomiešané. Starší omladnú pri mladých a mladí sa priučia od starších... Aj starší musia prejaviť snahu učiť sa od mladých vzdelaných ľudí
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aj mne to tak vychádza, že určitá časť 45 - a viac ročných sa pasuje do skupiny "nepotrebných, ktorých už nikto nezamestná" súhlasím s jarkou - ide o to mať čo ponúknuť -
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

lepka Pozri príspevok
Prepáč, ale aj ja mám 45, ovládam PC, asi 7-9 účtovných programov, asi 3 programy potrebné pre naceňovanie zakázkovej výroby, mám certifikát zmenárnika a ovládam do detailov aj ochranné prvky približne 25 svetových mien,rada sa učím nové technologické novinky a ide mi to minimálne tak dobre ako ľuďom okolo 25-35 rokov. Toto čo viem ja, asi ťažko zvláda 20 ročný človek,lebo ani ja som sa to nenaučila za noc. Takže nech sa ma nikto nesnaží presvedčiť, že som pre zamestnávateľa nezaujímavá a neprinesiem mu úžitok.Vek nie je o starnutí mozgu,ale o starnutí ducha a kým som mladá duchom,mozgu nedovolím starnúť a propakovať si nejaký cudzí jazyk pre mňa teraz,keď mám odrastené dieťa predsa nie je problém,to len niektorí zamestnávatelia nevidi,že budem v plnom výkone ešte asi 13 rokov a potom úplne pomaličky ten výkon bude klesať,ale stále bude vyšší ako u niekoho kto nemá skúsenosti. Štve ma to,že ľudia v mojom veku vážne majú problém získať zamestnanie,pričom sú stále veľmi schopní sa učiť,ale šancu nám nechcú dať.Je to mrhanie vedomosťami a skúsenosťami.
lepka, klobúk dolu. ja som nehovoril konkrétne o Tebe. pred skúsenosťami mám rešpekt a úctu. hovorím skôr o predsudkoch. ja osobne pri pohovore nerozlišujem kandidátov na základe veku.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Zo svojej pozície som nestranná. Nezaujímam sa o zamestnanie, ale o názory a postoje získané na báze skúseností s hľadaním zamestnania.
Súhlasím s Hanelie, že sú tipy, ktoré zbytočne horekujú kvôli veku.
U Braňa je chvályhodné, že ako zamestnávateľ nepodmieňuje zamestnanie vekom.
Lepka a niektorí ďalší asi majú negatívne skúsenosti v súvislosti so zamestnaním, vyplývajúce z veku.
Niet pochýb o tom, že aj mladí, aj staršie ročníky majú zamestnávateľom čo ponúknuť.
Mňa veľmi zaujíma práve tá flexibilita. Sledujem inzeráty - ponuky práce. Požiadavka flexibility asi ani v jednom nechýba.
Prezradím Vám, že som na mnohé -akože- zareagovala a spýtala som sa na to, prečo potrebujú flexibilného zamestnanca.
Pre ilustráciu, dostala som odpovede typu:
- bolo to tam (vyplňovačka pre zamestnávateľov), tak sme to zaškrtli;
- všade chcú flexibilných, to je predsa normálne;
- bude musieť vykonávať rôzne práce, nielen tie, ktoré sú uvedené v popise v inzeráte;
- lebo flexibilita je pre nás dôležitá požiadavka;
--- atď., ale nedostala som odpoveď, ktorá by uspokojila moju zvedavosť.
Takéto odpovede ja osobne nepovažujem za dobré odpovede.
Medzi Vami, Poraďákmi, sú veľmi mnohí zamestnávatelia. Vy prečo kladiete (ak ju kladiete) podmienku flexibility keď prijímate nového zamestnanca?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež patrím medzi tých, ktorí sú už od 1.5. na úrade práce Prvá otázka bola, že či už mám nejakú robotu. To sa pýtajú tí, ktorí sú na to, aby aspoň pomohli kde nás, ktorí máme šesť rokov do starobného dôchodku môžu zamestnať. Môžem potvrdiť, že sa vôbec nepasujem do starého železa. Ovládam PC, internet, Outlook, Power Point, MS Office, Word, Exel, tiež ruský jazyk, ešte niečo aj z nemeckého jazyka - roky som ho nepoužívala, tak si to musím opakovať. Som aktívny šofér, tiež som si vodičák robila v čase, keď sa mi ani nesnívalo, že budem jazdiť. Som flexibilná, komunikatívna a viem všetko čo zamestnávateľ požaduje. Okrem angličtiny. Aj tak ma nechcú zamestnať. Naposledy mi jeden tak ticho povedal, že sa boja práve toho, čo všetko viem a dokážem. Takže konštatujem, že na to aby ma niekto zamestnal mám byť primerane sprostá Inak nemám šancu. Alebo si myslíte že nemám pravdu?
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

wagner Pozri príspevok
Tiež patrím medzi tých, ktorí sú už od 1.5. na úrade práce Prvá otázka bola, že či už mám nejakú robotu. To sa pýtajú tí, ktorí sú na to, aby aspoň pomohli kde nás, ktorí máme šesť rokov do starobného dôchodku môžu zamestnať. Môžem potvrdiť, že sa vôbec nepasujem do starého železa. Ovládam PC, internet, Outlook, Power Point, MS Office, Word, Exel, tiež ruský jazyk, ešte niečo aj z nemeckého jazyka - roky som ho nepoužívala, tak si to musím opakovať. Som aktívny šofér, tiež som si vodičák robila v čase, keď sa mi ani nesnívalo, že budem jazdiť. Som flexibilná, komunikatívna a viem všetko čo zamestnávateľ požaduje. Okrem angličtiny. Aj tak ma nechcú zamestnať. Naposledy mi jeden tak ticho povedal, že sa boja práve toho, čo všetko viem a dokážem. Takže konštatujem, že na to aby ma niekto zamestnal mám byť primerane sprostá Inak nemám šancu. Alebo si myslíte že nemám pravdu?

Podľa mňa sú ľudia po tej 45-tke totálne diskriminovaní. Viem to podľa svojej maminy. 20 rokov robila v administratíve - v podstate na dobrých miestach. V 42 rokoch pri hromadnom prepúšťaní prišla o prácu, hľadala robotu, no márne. Má ekonomické vzdelanie, vodičák, ovláda ruštinu, čiastočne angličtinu a nemčinu...kopu iných vecí. Proste kvôli veku ju nikde nechcú zobrať na miesto zodpovedajúce jej vedomostiam, praxi a kvalifikácii. Keď aj napíše niekde nejakú žiadosť do zamestnania, tak jej odpíšu, že nespĺňa kritéria...a to hlavné kritérium je vek. To jej koľkokrát povedia aj v telefóne otvorene. Nie je to diskriminácia? Naozaj asi všade by chceli len 20 ročné modelky, s mierami 90-60-90. A starších ľudí hodiť niekde do šrotu. Teraz robí v jednej fabrike pri manuálnej, avšak naozaj fyzicky náročnej práci za minimálnu mzdu. Nadriadení sa s takýmito pracovníkmi rozprávajú ako s handrami, ako keby boli obyčajný pleps. Je to hrozné, takáto hnusná doba. A ešte by som na záver chcela povedať, že na južnom slovensku je to určite iné. Je evidentne jasné, že je tam viac pracovných možností i vyššie platy. Neviem, či sa k môjmu názoru niekto pripojí, ale ja takýchto ľudí ako je moja mamina poznám strašne veľa a na strednom a východnom slovensku to proste takto chodí.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
Tiež patrím medzi tých, ktorí sú už od 1.5. na úrade práce Prvá otázka bola, že či už mám nejakú robotu. To sa pýtajú tí, ktorí sú na to, aby aspoň pomohli kde nás, ktorí máme šesť rokov do starobného dôchodku môžu zamestnať. Môžem potvrdiť, že sa vôbec nepasujem do starého železa. Ovládam PC, internet, Outlook, Power Point, MS Office, Word, Exel, tiež ruský jazyk, ešte niečo aj z nemeckého jazyka - roky som ho nepoužívala, tak si to musím opakovať. Som aktívny šofér, tiež som si vodičák robila v čase, keď sa mi ani nesnívalo, že budem jazdiť. Som flexibilná, komunikatívna a viem všetko čo zamestnávateľ požaduje. Okrem angličtiny. Aj tak ma nechcú zamestnať. Naposledy mi jeden tak ticho povedal, že sa boja práve toho, čo všetko viem a dokážem. Takže konštatujem, že na to aby ma niekto zamestnal mám byť primerane sprostá Inak nemám šancu. Alebo si myslíte že nemám pravdu?
Milá Wagner,súhlasím !
Tiež to poznám. Pred časom sa zrušila firma, kde som pracovala roky.Och, žiaden problém,myslela som si... určite si niečo rýchlo nájdem. Rozposlala som nejaké žiadosti,absolvovala nejaké pohovory... s hrdosťou vypisovala, čo všetko ovládam, čo môžem ponúknuť, ako som absolvovala popri práci rôzne doškolovacie kurzy,posielala certifikáty.Tiež som myslela, že nemám už malé deti bude mojim plusom a že zamestnávateľ ocení, že nevymeškávam z práce atď. Tiež mi bolo potichu povedané, či naznačené, že im moja prax a skúsenosti vyhovujú, no asi by ma nedokázali zaplatiť.Ha, ha...žijem v oblasti,kde ženy v mojej profesii zarábajú asi 10-12tis.Nikto ich lepšie neocení, lebo práce je málo, niet si z čoho vyberať.
Už som začínala byť zúfalá. Načo som sa celý život snažila, zdokonalovala, učila, keď teraz v strednom veku ma nik nechce zamestnať? Budem už iba čakať na dôchodok?
Tak som chytila rozum do "hrsti". Začala som odznovu, ale v žiadostiach som vynechala asi polovicu toho čo ovládam,vynechala certifikáty a pod.No a mohla som si vybrať z troch miest Odrazu som bola vyhovujúca.Síce blbejšia, ale budúci zamestnávatelia sa nemuseli až tak obávať, že by som chcela oceniť svoje znalosti.
Moja skúsenosť hovorí, že veľa firiem radšej zamestná ľudí bez praxe, či patričného vzdelania, len aby im nemuseli primerane zaplatiť.
Takúto skúsenosť mala aj kamarádkyna dcéra. Má VŠ, perfektne hovorí anglicky,nemecky a trochu francúzsky. Absolvovala niekoľko pohovorov nielen u nás, ale aj v BA. Všade jej povedali, že je moc múdra na danú pozíciu. Tak odišla do zahraničia, kde robí obyčajnú recepčnú, nahnevaná na Slovensko a rozmýšľa načo jej bolo potrebné študovať, keď sa bojí na pohovoroch priznať čo vie.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

waitinka7 Pozri príspevok
A ešte by som na záver chcela povedať, že na južnom slovensku je to určite iné. Je evidentne jasné, že je tam viac pracovných možností i vyššie platy.
Na južnom Slovensku, v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota je veľmi vysoká nezamestnanosť, nízke platy, a argumenty, že ak sa vám nepáči, na úrade práce je dosť takých, ktorí to budú robiť.Vo všeobecnosti platí :Čo sa týka jazykov, vyžadujú sa aj tam, kde to dotyčná osoba neuplatní. Ak ste mladí, chýbajú vám skúsenosti,ak ste dievča, povedia, že pôjdete na materskú, ak ste stará, ste neperspektívna, ak máte malé deti a ste osamelá matka, ste pre zamestnávateľa horšia, akoby ste mali mor, AIDS, choleru, Ebolu a vtáčiu chrípku dokopy. Česť výnimkám v zamestnávateľoch.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
wagner Pozri príspevok
Tiež patrím medzi tých, ktorí sú už od 1.5. na úrade práce Prvá otázka bola, že či už mám nejakú robotu. To sa pýtajú tí, ktorí sú na to, aby aspoň pomohli kde nás, ktorí máme šesť rokov do starobného dôchodku môžu zamestnať. Môžem potvrdiť, že sa vôbec nepasujem do starého železa. Ovládam PC, internet, Outlook, Power Point, MS Office, Word, Exel, tiež ruský jazyk, ešte niečo aj z nemeckého jazyka - roky som ho nepoužívala, tak si to musím opakovať. Som aktívny šofér, tiež som si vodičák robila v čase, keď sa mi ani nesnívalo, že budem jazdiť. Som flexibilná, komunikatívna a viem všetko čo zamestnávateľ požaduje. Okrem angličtiny. Aj tak ma nechcú zamestnať. Naposledy mi jeden tak ticho povedal, že sa boja práve toho, čo všetko viem a dokážem. Takže konštatujem, že na to aby ma niekto zamestnal mám byť primerane sprostá Inak nemám šancu. Alebo si myslíte že nemám pravdu?
Myslím si, že máš vo veľkej miere pravdu. Asi by s Tebou zamestnávateľ (firma) nemohol manipulovať podľa svojich aktuálnych nálad a prebiehajúcich pracovných procesov a, čo horšie pre Teba, je na Tebe identifikovateľné, že poznáš svoju cenu.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
lepka Pozri príspevok
Prepáč, ale aj ja mám 45, ovládam PC, asi 7-9 účtovných programov, asi 3 programy potrebné pre naceňovanie zakázkovej výroby, mám certifikát zmenárnika a ovládam do detailov aj ochranné prvky približne 25 svetových mien,rada sa učím nové technologické novinky a ide mi to minimálne tak dobre ako ľuďom okolo 25-35 rokov.
..................
Prepáč, Lepka, že necitujem celý Tvoj príspevok.

Si skvelá!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať