Zavrieť

Porady

POHODA-BK

Neviem, či to bolo už riešené, ak ano hoďte mi pls.link .ako riešite nákup cez bank.kartu, ak je na doklade PHM + bageta, časopis ? ako to dokážete rozúčtovať ? myslím v ID
dikeska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Všetko sa dá. Do položiek si rozpíšeš všetko, čo potrebuješ.
    1. položka PHM a priradíš k tomu príslušnú predkontáciu
    2. položka časopis a bageta a k tomu tiež príslušná predkontácia

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    eviketa Pozri príspevok
    ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?
    Výdavok neovplyvňujúci základ dane

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    no žeby som ja nemala ? to učtovanie by malo byť z banky - Peniaze na ceste výdavok a z ID je to VCR Ostatné peniaze na ceste. a prave o to ID mi ide ako VODZ , ako režia. možeš mi poslať tvoju predkontáciu pls ?

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    eviketa Pozri príspevok
    ok, to som tak aj chcela, avšak ja mam aj v poslednej verzii len predkontaciu ako VOZD, ale tu bagetu by som rada nedaňovu. aku predkontaciu používate ?
    Pozrel som si to a zistil som, že v ID predkontácia VNZD - peniaze na ceste skutočne neexistuje.

    Napadá mi to urobiť jedine tak, že do ID dať iba čiasku zaúčtovanú ako VOZD - peniaze na ceste, a potom v BV zaúčtovať jednu položku ako Peniaze na ceste a druhú ako VNZD.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Klára2 Pozri príspevok
    Skúste platbu kartou evidovať v ostatných záväzkoch
    Ostatné záväzky nič neriešia, pokiaľ ide o JÚ.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    presne tak, neda sa to riešiť ost.závazkami. komunikujem s Pohodou a požiadala som ich o stanovisko, odpovedou bola len informacia, že zapracuju do niektorej z nasledujúcich aktualizácii. Účtovanie cez prieb.položky neplatí den, aj napriek akémukoľvek chápaniu o nedostatku času, toto nechápem. no vychádza mi, že som asi jedina, co potrebuje rozúčtovat tieto bloky, a tak sa tým netreba zapodievať
    jedine čo sa asi da, je čakať na nove aktualizácie, ako sa niekto v pohode zobudí a zatial asi učtovať priamo cez banku na položky. požiadala som na hotline aj k ich stanovisku a o priznanie si ich chyby a nasledne mojho nesprávneho účtovania, ale žiaľ, na odpoved čakám márne. nuž hlavne, že máme obrovske pútače okolo cesty, že aký su úžasní

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    eviketa Pozri príspevok
    presne tak, neda sa to riešiť ost.závazkami. komunikujem s Pohodou a požiadala som ich o stanovisko, odpovedou bola len informacia, že zapracuju do niektorej z nasledujúcich aktualizácii. Účtovanie cez prieb.položky neplatí den, aj napriek akémukoľvek chápaniu o nedostatku času, toto nechápem. no vychádza mi, že som asi jedina, co potrebuje rozúčtovat tieto bloky, a tak sa tým netreba zapodievať
    jedine čo sa asi da, je čakať na nove aktualizácie, ako sa niekto v pohode zobudí a zatial asi učtovať priamo cez banku na položky. požiadala som na hotline aj k ich stanovisku a o priznanie si ich chyby a nasledne mojho nesprávneho účtovania, ale žiaľ, na odpoved čakám márne. nuž hlavne, že máme obrovske pútače okolo cesty, že aký su úžasní
    Tu nejde o nedostatok času, proste ich nenapadlo, že by niečo také niekto chcel účtovať. Mňa by nenapadlo miešať súkromné a firemné nákupy na jeden blok, už len pre tie všetky možné problémy a zbytočné komplikácie s účtovaním. Asi si prvá, čo sa s tým ozvala, keď to doteraz nedoplnili a je prirodzené, že musíš čakať do aktualizácie. Takúto hlúposť, čo sa dá vyriešiť aj iným spôsobom, Ti nezapracujú na počkanie, sú iné priority

    Priznanie si chyby? To by boli asi prvá firma, čo niečo také urobí, lebo podľa reklám všetci predávajú dokonalé produkty

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    atka4 Pozri príspevok
    eviketa
    tak si vytvor predkontáciu sama, aká Ti vyhovuje.
    napr.
    ja mám svoje predkontácie aj na nákupy kartou,
    účtujem to cez ID
    napr. pre takéto - pohostenie, občerstvenie-iné súkr. nákupy som si utvorila vlastnú predkontáciu
    Skratka = C10VNzd
    Názov predk.= Karta VNZD
    Typ predk. = VN ostatné

    Samozrejme, ak je v nákupe viacero položiek aj rôzneho typu, účtujem doklad v položkách, kde pre každé zadám osobitne predkontáciu, tak ako napr. v pokladni
    phm-iná (ja mám C9VRphm - ja si to člením osobotne aj na autá...
    nápoje iné (C10VNzd - moja )
    a pod. (vieš, čo myslím :-)

    Skús.

    Nedokonalosťou toho všetkého samozrejme je pracná kontrola či sedia tzv. "C"-čkové priebežné položky.....
    Možno mi niečo uniklo, ale ja si neviem urobiť predkontáciu, v ktorej si sám určím stĺpce peňažného denníka, je možné iba skopírovať existujúce, čo tento problém nerieši.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    atka4 Pozri príspevok
    Ak to neurobíš prekopírovaním, ale zadaním novej predkontácie cez "Ins"
    insert, skratku a názov si zadáš podľa svojich zvyklostí a potom typ vyberieš z ponuky VNostatné, tak ti automaticky hodí aj správny stĺpec v PD (2, 4, 26).
    Malo by to fungovať...
    Áno, hodí mi tam stĺpce v PD, na ktoré predkontácia už existuje, ale neviem si tam doplniť stĺpec 6 - Peniaze na ceste, ktorý je potrebný pre účtovanie platby pomocou BK v Interných dokladoch, o čom je táto téma.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Onko Pozri príspevok
    Áno, hodí mi tam stĺpce v PD, na ktoré predkontácia už existuje, ale neviem si tam doplniť stĺpec 6 - Peniaze na ceste, ktorý je potrebný pre účtovanie platby pomocou BK v Interných dokladoch, o čom je táto téma.
    Máš pravdu, onko, pre sprehľadnenie témy vymažem svoje skoršie príspevky, aby som zbytočne "nezavádzala"....
    (chýba tam presne ten 6 stĺpec...)

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    OK , Onko mas pravdu v reakcii na moj prispevok, isto každa firma sa chce predat. ja viem, že nie je každy SW dokonaly a maju problemy aj ine SW. Možno som len nahnevaná, že som sa na toto pýtala už pred pol rokom, , žial nie pisomne, len tf a netlačila som na nich, teraz musim opravovat ako sa da r.2009. skor ma mrzi, že som ich požiadala o pisomne stanovisko, ktorého sa mi nedostalo a nie každý daniar bude mat pochopenie zlého účtovania a dnes je to tak, že zodpovedame za to, ako to zaúčtujeme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.