Zavrieť

Porady

Aký predmet podnikania?

Aký predmet podnikanie si zvoliť? Resp. aké sú pre to pravidlá? Na Internete som našiel "ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE", ale nie je mi to celkom jasné.
Je tam napr. č. 23.1 Počítačové služby a pod tým:

  • 23.1.1 Hardvérové poradenstvo - poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
    • 23.1.1.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
  • 23.1.2 Softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
    • 23.1.2.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
    • 23.1.2.2 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia


    • 23.1.2.3 Poskytovanie softwaru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom

      atď.

Čo si z toho vybrať? Všeobecne 23.1 Počítačové služby? Alebo jednotlivé body 23.1.1, 23.1.2 atď.? Je to určené, alebo je to na mne, či pôjdem "hlbšie", aby som mal v predmete podnikania detailnejší popis?
A ešte súvisiaca otázka: ako je to spoplatnené? Na rôznych weboch som našiel rôzne informácie - niekde sa píše, že platím jeden poplatok za všetko, inde že platím poplatok za každý predmet podnikania...

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zvolíš si pekne
    23.1 Počítačové služby
    a môžeš faktúrovať a robiť všetko čo je pod tým myslené, teda tie podbody.

    Za jeden poplatok 5 eur si vybavíš jedno osvedčenie teda na jednu službu napr. na 23.1 Počítačové služby

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    V podstate je to na tebe, aký predmet si zvolíš, nakoľko sa jedná o voľné živnosti, úradník len skontroluje, či taká živnosť existuje a následne ti ju zapíše v takom znení ako si si zvolil na žiadosti... v zozname odporúčaných živností sa pod detailnejším členením rozumie čo všetko sa dá s danou živnosťou vykonávať... t.j. osobne by som si dal počítačové služby, nakoľko nevieš akých budeš mať zákazníkov a predsa len je lepšie mať pokrytý širší záber činností ako ich mať úzko špecializované...

    čo sa týka poplatku za každý predmet podnikania pri voľných živnostiach sa platí 5 € poplatok...

    Aký predmet podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.