Zavrieť

Porady

Spolupraca medzi ministerstvami

Zdravám Vás všetkých!
Som tu nový a neviem kde som mal zaradiť tento môj príspevok, respektíve otázku. Som študentom vysokej školy a mám za úlohu vypracovať projekt s úlohou: porovnať dve ministerstvá Slovenskej republiky z hľadiska spolupráce medzi nimi a väzby medzi nimi.
Už sa venujem tomu pomaly týždeň no žiadne relevantné informácie ohľadom spolupráce som nenašiel. Väčšinou sú to len zlomky spolupráce a aj to nie medzi ministerstvami ale medzi ministerstvom a organizáciou čo je pre mňa bezpredmetné nakoľko mám vyjadriť vzťah medzi dvoma ministerstvami ( ich spoluprácu).
Tak by som Vám bol vďačný ak sa niekto pohybuje v tejto sfére aby mi poradil kde nájsť takúto informáciu, prípadne odporučiť literatúru.
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    danoBA Pozri príspevok
    Zdravám Vás všetkých!
    Som tu nový a neviem kde som mal zaradiť tento môj príspevok, respektíve otázku. Som študentom vysokej školy a mám za úlohu vypracovať projekt s úlohou: porovnať dve ministerstvá Slovenskej republiky z hľadiska spolupráce medzi nimi a väzby medzi nimi.
    Už sa venujem tomu pomaly týždeň no žiadne relevantné informácie ohľadom spolupráce som nenašiel. Väčšinou sú to len zlomky spolupráce a aj to nie medzi ministerstvami ale medzi ministerstvom a organizáciou čo je pre mňa bezpredmetné nakoľko mám vyjadriť vzťah medzi dvoma ministerstvami ( ich spoluprácu).
    Tak by som Vám bol vďačný ak sa niekto pohybuje v tejto sfére aby mi poradil kde nájsť takúto informáciu, prípadne odporučiť literatúru.
    Ďakujem pekne.
    Zober si ministerstvo financií, to spolupracuje takmer s každým ministerstvom, napr. s ministerstvom pôdohospodárstva. Jedno spravuje spotrebnú daň z liehu, druhé spravuje výrobu liehu. Stačí vygoogliť, pozrieť zákony a vyhlášky a máš to. Ak k tomu pridáš trestný čin krátenia daní alebo nedovolenú výrobu liehu, máš tam aj iné ministerstvo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak to ťa teda ľutujem. Spolupráca medzi jednotlivými ministerstvami sa v našej republike väčšinou uplatňuje len v parlamente - inak každé ministerstvo si bačuje po svojom.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft Pozri príspevok
    Tak to ťa teda ľutujem. Spolupráca medzi jednotlivými ministerstvami sa v našej republike väčšinou uplatňuje len v parlamente - inak každé ministerstvo si bačuje po svojom.
    ...ešte aj na salašoch sa spravodlivejšie ...aj Jánošík síce " od buka po buk " meral ...hádam aj on bačoval / zbíjal / , že onakvô ...

    danoBA je offline (nepripojený) danoBA

    danoBA
    Kvaka Pozri príspevok
    Zober si ministerstvo financií, to spolupracuje takmer s každým ministerstvom, napr. s ministerstvom pôdohospodárstva. Jedno spravuje spotrebnú daň z liehu, druhé spravuje výrobu liehu. Stačí vygoogliť, pozrieť zákony a vyhlášky a máš to. Ak k tomu pridáš trestný čin krátenia daní alebo nedovolenú výrobu liehu, máš tam aj iné ministerstvo.
    Ďakujem, takéto niečo som potreboval, aby som sa vedel chytiť. Skúsim pohľadať na internete, ak by mal ešte niekto nejaké info budem vďačný.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danoBA Pozri príspevok
    Ďakujem, takéto niečo som potreboval, aby som sa vedel chytiť. Skúsim pohľadať na internete, ak by mal ešte niekto nejaké info budem vďačný.
    Tu získaš informácie - ale nie zadarmo
    http://www.google.sk/url?sa=t&source...REULXS4FQNVhWg

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Uvediem ďalší príklad, napr. každé ministerstvo spolupracuje s Ministerstvom zahraničných vecí. Či už v otázkach bilaterálnej, alebo multilaterálnej spolupráce, alebo v otázkach týkajúcich sa nášho členstva v EÚ a plnenie úloh vyplývajúcich z nášho členstva.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ak si vyberieš ministerstvo financií, ako Ti poradila Kvaka, máš čo pridať.
    Každé ministerstvo spolupracuje s MF v oblasti rozpočtovania – na stránke MF je toho dosť.
    Môžeš tiež spomenúť legislatívnu oblasť - pripomienkové konania, aké pripomienky treba prerokúvať, čo sa musí vopred prerokovať s MF ... – nájdeš v Legislatívnych pravidlách vlády.

    Bubo0922 je offline (nepripojený) Bubo0922

    Bubo0922
    Ahoj chcel by som sa ťa opýtať či by si mi nevedel poskytnúť tú prácu mám trochu podobnú tému.

    Spolupraca medzi ministerstvami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.