Zavrieť

Porady

Import tabakovych vyrobkov z Egyptu, UAE a pod.

Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem, ak som tému nezaradil správne, veľmi sa v tom nevyznám.

Rozmýšľam o dovoze ("poštou" - špedičnými firmami, nie osobne) tabakov do vodných fajok z Arabských Emirátov, prípadne z Egypta.

Chcel by som sa oýtať aké potvrdenia je potrebné vybavovať na colnom úrade prípadne daňovom a aké doklady potrebujem od dodávateľa pre bezproblémový dovoz

Prípadne odkaz, kde by som si o tomto mohol niečo naštudovať.

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Odporucam obratit sa na:
    colny urad koli clu, dph, ine dovozne kvoty, limyty a obmedzenia
    statna potravinova a veterinarna sprava: koli podmienkam distrubucii tabaku a potravinarskych vyrobkov na uzemi EU.

    NefroniK je offline (nepripojený) NefroniK

    NefroniK
    Chcel by som sa ešte opýtať, či mi ostávaju ešte nejaké colné povinnosti prípadne povinnosti na spotrebnej dani v prípade, že by som nakupoval z krajín EU, napríklad z Anglicka?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pokial bol tovar uvolneny v Anglicku do volneho obehu tak nie.

    NefroniK je offline (nepripojený) NefroniK

    NefroniK
    Takže napríkad pri importe z 3. krajín nie je problém predávať v Česku tabaky okolkované slovenskou známkou a opačne?
    Postačuje platit clo, spotrebnú daň, DPH len raz?

    Ďalšia vec, ktorá mi nie je jasná sú dane. Predpokladajme, že by som bol živnostník alebo sro platcom DPH.
    Moje výpočty boli nejaké takéto, nevyznám sa v tom a preto prosím o radu:

    Pri dovoze zaplatím: cena tovaru + poštovné + clo + spotrebná daň + dovozná DPH
    Výde mi istá suma na ponúkany kus napríklad 100 Kč. Keď to chcem predávať, dám cenu s DPH 120 Kč a teda to predávam s daňou.
    Keďže bola nákupná cena 100 Kč, predával som to po 120 Kč s DPH, rozdiel je 20 Kč.
    Čistý zisk teda dostanem tak, že odrátam od 20 Kč ešte ďalších 20 % daň?
    Naposledy upravil NefroniK : 12.09.10 at 13:42

    Import tabakovych vyrobkov z Egyptu, UAE a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.