Zavrieť

Porady

zražkova dan

ahojte
velmi pekne by som Vas poprosila o radu

mame zamestnankyňu zamestnanú na dohodu a poprosila nás aby sme jej urobili danove priznanie, ale neviem ze ci je to mozne urobit dohodarke danove priznanie pokial pracovala iba na dohodu. iny prijem nemala
v Olympe som sa jej pokusala urobit danove priznanie a ked som jej robila vyplatu tak mi nejak to rocne zuctovanie nechcelo tahat do vyplaty.
tak si myslim ze to asi nie je mozne. musi si ho urobit sama?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak by dohodárka, bola zamestnaná u iného zamestnávateľa na PP, tak tohto zamestnávateľa môže požiadať o vykonanie RZD a zamestnávateľ zahrnie do príjmu aj príjem z dohody.
    Ak však popri dohode nemá žiaden PP, musí si sama spraviť a odovzdať daňové priznanie typu A.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tokoska Pozri príspevok
    A ako je to s nezdaniteľnou časťou, veď dôchodca od 1.1. daného roku nemá nárok na odpočet, tak aké vrátenie dane.
    § 46
    Minimálna výška dane
    Na začiatok

    <BASEFONT>Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v <STRIKE>§ 11 ods. 7</STRIKE> § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.</BASEFONT>
    <BASEFONT></BASEFONT>
    <BASEFONT>-------</BASEFONT>
    <BASEFONT>Ak príjem nepresiahne 1/2 NČZD a dôchodca si podá správne vyplnené DP, DU mu zrazenú daň vráti.



    </BASEFONT>

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    Ona Vas asi ziadala o sukromnu pomoc, aby ste jej pomohli s DP typu A. Ja tiez robievam nasim upratovackam-dochodkyniam, ktore zarobili menej ako 2012 eur, danove priznanie typu A, aby sa im zrazena zrazkova dan vratila. Pri tych ich mizernych dochodkoch je kazde vratene euro z DU pre nich pomocou a sami by si to nevedeli vyplnit, Tento rok si to mozu este poslednykrat uplatnit.

    didka111 je offline (nepripojený) didka111

    didka111
    takze to znamena ze danove priznanie jej robit zamestnavatel asi nemoze.
    teraz velmi neviem lebo moja kolegyna takymto zamestnacom robi danove priznanie uz dlhe roky a ona mi povedala ze sa to moze
    ale co som sa tu docitala na porade tak asi to nie je mozne
    som teraz .......

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    Ja som sa aj na DU informovala, ci by som mohla dohodarke, zdanovanu zrazkovou danou urobit RZ, aby sa jej zrazena dan vratila. POvedali mi, ze nie, ze si musi podat DP typu A.

    didka111 je offline (nepripojený) didka111

    didka111
    japis Pozri príspevok
    Ona Vas asi ziadala o sukromnu pomoc, aby ste jej pomohli s DP typu A. Ja tiez robievam nasim upratovackam-dochodkyniam, ktore zarobili menej ako 2012 eur, danove priznanie typu A, aby sa im zrazena zrazkova dan vratila. Pri tych ich mizernych dochodkoch je kazde vratene euro z DU pre nich pomocou a sami by si to nevedeli vyplnit, Tento rok si to mozu este poslednykrat uplatnit.
    preco posledny rok ved aj nabuduci rok si to mozu uplatnit pokial nezarobia viac ako je nezdanitelna cast

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    A ako je to s nezdaniteľnou časťou, veď dôchodca od 1.1. daného roku nemá nárok na odpočet, tak aké vrátenie dane.

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Nezaniteľná čiastka na daňovníka pre rok 2010.... 4025,70 €.
    Dôchodca od 1.1. daného roka:
    Celkový dôchodok za rok - 4025,70 € = odpočítateľná položka.
    Dochodca od 2.1. a neskôr daného roka: 4025,70 €
    Potom sú úpravy odpoč. položky pri príjme až nad 15 387,12 €.

    didka111 je offline (nepripojený) didka111

    didka111
    japis Pozri príspevok
    Ja som sa aj na DU informovala, ci by som mohla dohodarke, zdanovanu zrazkovou danou urobit RZ, aby sa jej zrazena dan vratila. POvedali mi, ze nie, ze si musi podat DP typu A.
    dneska sme tiež volali na DÚ ohladom zrazkovej dane a nam povedali ze im možeme urobit danove priznanie

    tak teraz vazne tomu nerozumiem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.