Zavrieť

Porady

Hypoteka - uverový register

Ahojte,

s priatelom ideme žiadať o hypotéku, ja mám všetko úplne čisté ale priatel mal pred dvomi rokmi problém s úverom, ktorý bral pre brata a hned ako zistil že brat neplatí tak jednorazovo šiel vyplatiť 3000 eur. Bohužial sa zápis do registra dostal, je tam pár mesiacov za sebou co sa oneskoril so splátkou. Bolo to pred dvomi rokmi. On bude pri mojom úvere ako spolužiadateľ, resp. ručiteľ. Bude to podľa vás problém získať úver? Myslíte, že budeme zamietnutí? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Banka si riziko vyhodnocuje sama a zavisi to od toho aku velku hypoteku chcete, aky mate cisty prijem, co uz splacate...a co ste splacali. Nikto tu na porade nedokaze tieto faktory posudit a rozhodnut, aku hypoteku vam banka schvali. To zvysene riziko si moze banka kompenzovat zvysenim urokovej miery resp. znizenim vysky hypoteky atd. Kludne si pockajte na odpoved od banky a uvidite za akych podmienok vam banka hypoteku da a podla toho sa uz zariadite.

    Olinqu je offline (nepripojený) Olinqu

    Olinqu
    No je to dost mozne ze to zamietnu ale mozno nie uvidis ak to hned vyplatil mozno tak bude len nejaka vystraha, záleží aj od banky
    mahony1 Prepac, ale aky zmysel mala tato "rada"? To, co si napisal, zadavatelka vedela uz aj predtym, ze "mozno jej to schvalia a mozno nie"...ach jaj :-)

    Hypoteka - uverový register

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.