Zavrieť

Porady

Daňový bonus na deti

Ahoj poraďáci,

som rozvedená a druhý raz vydatá. V mesiacoch 9. a 10. som bola evidovaná ako nezamestnaná, brala som podporu a teda som si nenárokovala daňový bonus na deti (školopovinné). Od novembra som znova zamestnaná.
Môže si môj terajší manžel (zamestnaný) nárokovať daňový bonus za tieto dva mesiace (hoci to nie sú jeho deti)? Aké doklady by potreboval, stačia rodné listy detí?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kendy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,

    som rozvedená a druhý raz vydatá. V mesiacoch 9. a 10. som bola evidovaná ako nezamestnaná, brala som podporu a teda som si nenárokovala daňový bonus na deti (školopovinné). Od novembra som znova zamestnaná.
    Môže si môj terajší manžel (zamestnaný) nárokovať daňový bonus za tieto dva mesiace (hoci to nie sú jeho deti)? Aké doklady by potreboval, stačia rodné listy detí?

    Ďakujem
    Neuplatnený daňový bonus sa dá nárokovať v rámci ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti, ktoré ti vyhotoví zamestnávateľ.
    V priebehu roka sa nedá spätne uplatňovať DB za mesiace, ktoré už "boli".

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Manžel si v princípe môže nárokovať bonus na deti druhého z manželov, pokiaľ sú splnené podmienky nároku a nenárokuje si ich matka. Nakoľko spätne mu tento bonus zamestnávateľ môže priznať až v ročnom zúčtovaní, jednoduchšie bude, keď si ho uplatní matka za celý rok pri svojom ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní.
    Doklady pre uplatnenie u druhého manžela - rodné listy a sobášny list, pretože na rodnom liste druhý manžel nie je uvedený.
    Naposledy upravil hena22 : 26.11.09 at 13:03 Dôvod: doklady

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Vďaka, takže si ho uplatním ja v ročnom zúčtovaní.

    Vlastne je to logické, len ma zmiatla baba na sociálke, ktorá mi povedala, že ja si nijako daňový bonus nárokovať nemôžem....

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Ahoj, prosím vás, môže si zamestnanec na RD uplatniť daňový bonus v ročnom zúčtovaní? Zdaniteľný príjem január až marec, ale keď to sčítam, chýba jej cca 300 € do limitu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Benko Pozri príspevok
    Ahoj, prosím vás, môže si zamestnanec na RD uplatniť daňový bonus v ročnom zúčtovaní? Zdaniteľný príjem január až marec, ale keď to sčítam, chýba jej cca 300 € do limitu.
    Aby mohol požiadať o doplatenie DB v RZD alebo DP, musí byť jeho príjem vo výške 6-násobku min. mzdy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Benko Pozri príspevok
    Ahoj, prosím vás, môže si zamestnanec na RD uplatniť daňový bonus v ročnom zúčtovaní? Zdaniteľný príjem január až marec, ale keď to sčítam, chýba jej cca 300 € do limitu.
    Ak nemá požadovanú výšku príjmu na uplatnenie nároku, tak, ani v RZD si ho nemôže uplatniť.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Neuplatnený daňový bonus sa dá nárokovať v rámci ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti, ktoré ti vyhotoví zamestnávateľ.
    V priebehu roka sa nedá spätne uplatňovať DB za mesiace, ktoré už "boli".
    Nesúhlasím. Neuplatnený daňový bonus sa dá vyplatiť aj v nasledujúcom mesiaci. najneskôr k 31.3.
    Viď pokyn DRSR:
    http://www.porada.sk/1157428-post34.html

    Daňový bonus na deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.