Zavrieť

Porady

Čo urobiť s autom, ktoré parkuje na mojom pozemku?

Dobrý deň, mám problém s autom môjho bývalého priatela. Počas vzťahu auto parkoval na mojom pozemku s mojím dovolením. Teraz, po rozchode, si odmieta auto odviezť. Ako by som mohla postupovať? Zisťovala som si, že polícia s tým nič nemôže urobiť, ale auto mi prekáža.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 To auto nie je pouzivane alebo tvoj pozemok oploteny?
cuca6 Pozemok mám oplotený a auto je nepojazdné.
ivka70 Zavlaj odtahovku, nech ho nalozi a odvezie, kam povies.
buchač ivka70 (Dnes 21:47) Zavlaj odtahovku, nech ho nalozi a odvezie, kam povies.
==============
Stačí vydrbať len mimo pozemok...načo zbytočné náklady.
Ale celý akt by som si nafotil, natočil na videjko.
cuca6 Práve som ale čítala, že keď auto nie je napísané na mňa, tak mi ho neodtiahnu. A keby aj ano, mohla by som ho nechať odtiahnuť na parkovisko pred bytovkou kde býva?
misoft Ale veď to nie je problém..... pár kamarátov, vytlačia mimo tvoj pozemok na komunikáciu a je to. A ty len zavoláš, že pred tvojim pozemkom stojí neznáme vozidlo, tvorí prekážku a obmedzuje ti vstup na pozemok. A ex-friend bude cálovať (ak vozidlo má značky).....
Volať napr. na obecný úrad (ak je to miestna komunikácia), policajtom (ak je to štátna komunikácia).... a keď sa to bude opakovať cca 5x - niekomu dôjde trpezlivosť.... buď ex-friend (bude pindať jak chorá vrana), alebo úradníkovi a dá ho odpratať (a opäť s poplatkom....). Na parkovisko pred jeho bytovku? V žiadnom prípade! Nebudeš mu predsa robiť zadarmo službičku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    jednoducho ho v noci vytlac na najblizsiu komunikaciu tak aby tvorilo zjavnu prekazku v cestnej premavke a nechaj tak ...
    o zvysok sa postaraju policajti odtahovka a tvoj milovany to cele bude musiet vysvetliť a zacvakat :-)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cuca6 To by som urobila najradšej, ale neviem či by som potom nemala opletačky s políciou :/
    bubkoch ake opletacky ? nechapem ... v noci si spala, nechapes ako sa tam auto dostalo, mozno si pren v noci prisiel byvaly, nemas s autom nic spolocne ... :-)
    afrikánka .....čoho sa obávaš...sprav, ako ti radia, daj potichu odtiahnuť...a pozemok máš voľný
    misoft Opletačky v žiadnom prípade nebudeš mať. Vozidlo je tvoje? Nie je. Nič ťa s nim nespája. Vozidlo stojí na ceste? Stojí - je to problém majiteľa vozidla, že tam stojí. Polícia si ho už nájde.
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Vyzvat pisomne majitela vozidla a dat mu termin naodstanenie vozidla - doporucene) Ak nic - Nafotit vozidlo. Zavolat odtahovku..... Vozidlo odtiahnut (aj keby to bolo iba par metrov) a zlozit pred plot alebo na parkovisko. Vozidlo po zlozeni opätovne nafotit. (Budes mat dokaz -ak by sa byvaly storcoval ze vozidlo sa odtahom poskodilo) Doporucene poslat byvalemu informaciu o odtiahnuti jeho vozidla s presnou polohou kde sa teraz nachadza a prilozenou fakturou (blokom) ktory si zaplatila za odtiahnute s vyzvou na zaplatenie. (Koli kludu na platbu dopredu zabudnut - nebude to az taka zla investicia)

    ...alebo ako pisal "bubkoch"....bez svedkov vozidlo odtlacit prec. (ak sa odtlacit da......)
    cuca6 Ďakujem za rady
    dmc ak nie odtahovka......zavolaj kamosa ktory ma Tuareg alebo podobne SUV co ma 4x4.......kvalitne lano.....a auto potiahnes aj ked bude zabrzdene

    Čo urobiť s autom, ktoré parkuje na mojom pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.