Zavrieť

Porady

oprava ZS 261

Prosim vas, vie mi niekto poradit ako postupovat, ak predchadzajuca uctovnicka mala KZ na ucte 261 nespravny? zauctovala dotaciu pokladne 31.12.do pokladne, ale BV vtej sume prisiel 01.01. a tak mi teraz vysi 1000e na BU, dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak dotovala pokladňu v dec., správne použila účet 211/261. Stav účtu je o túto sumu nižší, to je správne. BV hoci prišiel 1.1: ale je tam určite výber 31.12., a týmto dátumom to treba aj zaúčtovať.261/221.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a?
    dotácia 211/261
    BU.........261 / 221
    aký problém?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jojka2001 no ibaze mala mat KS 1800 e , a mal len 800e, a ja mam v januari BV 1000e na 261//221
    KEJKA to si nenapísala......
    takže zabudla dať dotáciu a nie že dala dotáciu do pokladne.
    vyberal asi konateľ alebo spoločník - peniaze do POK "neprišli" tak v januári zaúčtuj 355/221
    jojka2001 asi som to cele poplietla, skusim napisat podrobnejsie, 31/12 zauctovany prijem do PO 1000e na zaklade listku z bankomatu, a jej KZ 261 mal byt 1800e, a ona ma len 800e, cize tych 1000e ktore boli v BV k 01.01. mi vysia teraz na 261, kedze som automaticky ich zauctovala ako 261//221, a teraz neviem ako to mozem spravne zauctovat, aby mi moj KS na 261 vychadzal uz spravne ..dakujem pekne...dufam,ze som to napisala zrozumitelnejsie
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.