Zavrieť

Porady

pokazený počítač

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradit, inštalovala som si mobilný internet O2, čo sa aj nakoniec podarilo. Lenže potom sa počítač aktualizoval a ja som to pravdepodobne predčasne ukončila a teraz ked ho zapnem, mám čiiernu obrazovku, svieti len kurzor, nefunguje ani CTRL ALT DEL, a asi za pár minut sa mi sám restartuje a opat je čierna obrazovka a takto sa stále opakuje až kým ho nezavriem.

mohli by ste mi prosím niekto poradit, díki moc
Usporiadat
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

skus sa dostat do BIOSU (neviem aku mas skratku F3?) a tam dat defaultne nastavenie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sondaw sondaw

sondaw je offline (nepripojený) sondaw

Zdravím, já bych se spíš pokusila dostat do nouzového režimu - restartuj PC a při náběhu systému několikrát stiskni F8. Nevím, jestli to půjde, nevím jestli ti vůbec systém nabíhá nebo se hned objeví černá obrazovka.
Pokud se do nouzáku dostaneš, spusť Poslední známá konfigurace
Jestli systém vůbec nenabíhá, potom snad jen oprava z instalačního CD
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Nastav si v biose aby bootovalo 1. cd/dvd, 2.HDD, 3. Other
vlož do mechaniky inštalačné cd a nechaj win nabootovať z neho.
Keď nabehne inštalačné menu vyber Repair (Recovery console). Nabehne konzola.
Napíš: fixboot enter, bude pýtať potvrdiť - y (yes)
potom: fixmbr enter, tiež treba potvrdiť - y

možno to bude stačiť.
0 0
anmi1 anmi1

anmi1 je offline (nepripojený) anmi1

díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anmi1 Pozri príspevok
díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?
Záleží od počítača a jeho BIOSu. Niekde je to F3, ja sa tam dostávam cez Del, niekde je to F1, dokonca som videl aj F11.
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

na niektorych NTB je to dokoncd F2 alebo F12.. ale ked zapnes NTB malo by ti to tam napisat.. pomoze ak napises aj aky NTB mas...

ak by nepomohlo co napisal Flinstone mozes este dat opravit windows... nabootujes z instalacky windowsu potvrdis enterom pre instalaciu .. F8 na prijatie zmluvy a v dalsom kroku instalacka pohlada predchadzajuce instalacie windows.. tam ti ponukne moznost opravit windows stlacenim R.... preinstaluje ti to windows ale necha ti aj vsetky nastavenia a nainstalovane programy.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Otazne je, aky kurzor ti tam svieti. Je to graficka sipka, alebo blikajuca palicka v textovom rezime?
Podla toho sa da poznat "pokial" system nabehol. Lebo pri instalacii aktualizacii tazko niekto poskodi boot a masterboot sektor. A aby si neurobila este voiac skody ako ma.
Tiez zalezi aky je to system - XP alebo Vista?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

marco2233 Pozri príspevok
tam ti ponukne moznost opravit windows stlacenim R.... preinstaluje ti to windows ale necha ti aj vsetky nastavenia a nainstalovane programy.
A nestane sa stlačením R -ka, že nabehne len príkazový riadok a včileky ako ďalej?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

pistik71 Pozri príspevok
Otazne je, aky kurzor ti tam svieti. Je to graficka sipka, alebo blikajuca palicka v textovom rezime?
Podla toho sa da poznat "pokial" system nabehol. Lebo pri instalacii aktualizacii tazko niekto poskodi boot a masterboot sektor. A aby si neurobila este voiac skody ako ma.
Tiez zalezi aky je to system - XP alebo Vista?
Nehľadaj za tým logiku. Je to windows. Už som takto opravoval podobne zblbnutý systém, ktorý obyčajný smrteľník resetoval po zmrznutí. Ostala mu čierna obrazovka a bál sa to preinštalovať, lebo mal tam kopec rodinných fotiek.
0 0
anmi1 anmi1

anmi1 je offline (nepripojený) anmi1

Ludia, vy ste borci, ja absolutne týmto PC veciam nerozumiem , je to DELL a je tam Vista. Svieti mi tam kurzor.
A presne ako povedal Flinstone máme tam vela fotiek
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

nie nestane ... lebo to R-ko stlacas nie v 1kroku .. pisal o nom Flonstone.. ale normalne pokracujesa ako keby si chcel nainstalovat novy windows... a pred instalaciou je krok kde windows hlada predchadzajucu verziu ktora je nainstalovana na PC.. ak ju najde da ti moznost bud ju opravit alebo nainstalovat windows nanovo....

Anmi co sa tyka vstupu do biosu:

Some older Dell computers use an alternate key sequence instead of <F2> to enter System Setup. These key sequences include:

* <Ctrl>+<Alt>+<Enter>
* <Delete>
* <Fn>+<F1> (laptop computers only)
* <Fn>+<Esc> (laptop computers only)
Naposledy upravil marco2233 : 27.08.09 at 19:14
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
anmi1 Pozri príspevok
Ludia, vy ste borci, ja absolutne týmto PC veciam nerozumiem , je to DELL a je tam Vista. Svieti mi tam kurzor.
A presne ako povedal Flinstone máme tam vela fotiek
Iba doplnim, ze aj v pripade nutnosti komplexnej reinstalacie, pokial nebudes formatovat, nemusis sa bat ze prides o svoje fotky.
Ale tak ako uz bolo spomenute, ked ti nic ine nepojde (safe mode a pod.), mozes dat kludne z orig. instalacneho zdroja repair systemu (klaves R pocas instalacie)
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ešte je tu jedna možnosť ako zachrániť dáta, ak sa rozhodneš preinštalovať. Stiahni si na nete nejaké linux live cd, z neho potom nabehne systém bez toho aby čokoľvek inštaloval na disk a dá sa pripojiť napr. USB kľúč a na neho stiahnuť všetky dáta, prípadne vypáliť.
Potom sa už dá s pc aj experimentovať, lebo ak sa nebude dať opraviť, nebude problém disk aj vymazať a urobiť čistú inštaláciu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, prosím poradiť, ráno som zapala notebook a nič obrazovka zostala tmavá a dole len svieti svetielko čo znamená, že je zapatý, už som ho aj resetla zo spodu a stále nič, čo s tým môže byť?????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, prosím poradiť, ráno som zapala notebook a nič obrazovka zostala tmavá a dole len svieti svetielko čo znamená, že je zapatý, už som ho aj resetla zo spodu a stále nič, čo s tým môže byť?????
Cez bios, bootovanie z CD a pustit operacny system z CD a dat Repair. Pripadne ak je to stale vsetko zle (mala som podobnu skusenost asi pred pol rokom), tak u mna pomohlo len preinstalovat cely OS. Mala som Vistu a som ju vyhodila "z okna", zamrzol mi pocitac pri hrani Solitaire a uz nenabehol.

Zalohovala som data - Ubuntu som napojila na PC cez USB, a ten mi nasiel moj pocitac ako samostatny disk, cely odzalohovat a preinstalovat OS.

Z cisto ciernej obrazovky tazko radit... skus to bootovanie z CD.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no prosím ťa môžeš trocha lopatisticky? čo je botovanie z CD? Mám tam celé účtovníctvo, moje nervy...............
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sybila3 Pozri príspevok
no prosím ťa môžeš trocha lopatisticky? čo je botovanie z CD? Mám tam celé účtovníctvo, moje nervy...............
aky mas pocitac a operacny system?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Notebook Asus F3M, operačný systém Vista, ale doteraz som s ňou nemala problém.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mas k Viste aj CD-cko?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús po zapnutí , stláčaj F2 či sa dostaneš do biosu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať