Zavrieť

Porady

DVP

dobry den,
som zacinanjuca mzdarka v stavebnej firme. Chcem sa spytat ci mi neviete poradit ohladne dohody o vykonani prace. Ci
mozem uzatvorit dohodu od 1.7. - 31.12.2007 s tym ze bude vyplacana kazdy mesiac, lebo som sa docitala ze by mala byt spravne vyplatena az po odovzdani prace. A na druhej strane ak sa jedna o stavebne prace moze byt pracovna napln definovana ako: stavebne prace podla pokynov nadriadeneho, lebo na stavbe sa to da tazko urcit. A ak sa jedna o tu istu pracu, nemoze to byt napadnutelne tym ze je to sustavne sa opakujuca cinnost a
potom to bude musiet byt kratsi pracovny pomer?
Snazim sa dopatrat k rozumnemu rieseniu aby to bolo spravne.
Momentalne mam prihlasenych dohodarov do SP a teraz neviem ci ich
mam odhlasit a uzatvorit s nimi nove dohody na dalsi mesiac alebo nie
Jednym slovom chcem sa vyhnut HPP a neviem ako dalej.
Snazim sa dopatrat k rozumnemu rieseniu aby to bolo spravne.
Ak by ste o niecom vedeli bola by som rada
dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ja by som tie dohody uzatvorila len do 31.8. a od 1.9. by som s nimi uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne podľa novely ZP.
    Zita4 Pozri príspevok
    Ja by som tie dohody uzatvorila len do 31.8. a od 1.9. by som s nimi uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne podľa novely ZP.
    dakujem velmi pekne za skoru odpoved, tiez som myslela na tu dohodu o pracovnej cinnosti ale moze to mat uzatvorene u jedneho zamestnavatela ja dohodu o vykonani prace a nasledne o pracvnej cinnosti? a aky je rozdiel medzi tymi dohodami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.