Zavrieť

Porady

Môžem dlhodobo vycestovať do cudziny,ak pravidelne užívam konkrétny liek na predpis?

Môžem dlhodobo vycestovať do cudziny, ak pravidelne užívam konkrétny liek na lekársky predpis?
Som pozvaná na dlhodobý pobyt v zahraničí od kamaratky, ktorá je tam vydatá. Kamarátkin manžel často a pravidelne cestuje pracovne na Slovensko,a je ochotný pri tej príležitosti mi zároveň vždy vybrať od mojej lekárky liek,ktorý užívam.
Myslím,že by to malo byť bez problemu,nie?
Poraďte mi prosím Vás pekne. Vopred všetkým veľmi pekne dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Treba isť do zdravotnej poisťovne a dohodnuť sa s nimi,ked idú decká študovať von postup je taký že napíšeme nález,doporučíme množstvo balení a čaká sa na schválenie zdrav.poisťovne,ak schváli,napíšeme lieky na rok a potom aj s potvrdením cez colnicu.Potvrdenia u sukromného lekára sú hradené pacientom.
    Nezabudnite na poistenie liečebných nákladov v zahraničí a zahraničný zdrav.preukaz.Ak budete niekoho za seba posielať na predpis k lekárovi,musí mať splnomocnenie s notárskym overením a treba rátať že predpisy budete platiť.Je jednoduchšie potrebné lieky so sebou vziať.
    Partner na komunikáciu je pre Vás zdravotná poisťovňa./Túto vetu si už dám do šablon/.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    arizona, tictac7, majka 62, terezamaria, peterkos2, avalik, lujza.j
    7

    Môžem dlhodobo vycestovať do cudziny,ak pravidelne užívam konkrétny liek na predpis?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.