Zavrieť

Porady

porfix, ytong alebo porotherm?

chcem stavat ale neviem sa rozhodnut pre stavebny material poradte a napiste s cim a ake mate skusenosti diky!
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ber to najlacnejsie. kazdy material ma aj dobre aj zle vlastnosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

oplati sa vzdy to najlacnejsie co by si bral ty na mojom mieste
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

to najlacnejsie, ale to neznamena, ze nejaku nekvalitnu triedu v ramci toho materialu (napriklad popukanu tehlu)
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

A chces aj zateplovat? Porobeton lepsie izoluje, ale horsie akumuluje, a s tehlou je to naopak. Tehlu mozes zateplit hned, pri porobetone treba 1-2 roky pockat. Budes to robit sam? Lebo svojpomocne je lepsie robit s porobetonom (kleber v kybli a nie malta v miesacke), lahsie sa do neho robia drazky (ale ked mas elektricku drazkovacku tak to je jedno).

Jednoznacna odpoved nie je!
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Porfix by som vynechal a potom si hodte eurom(korunou).
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

chceme stavat svojpomocne. zatial to teda vyzera na ytong. a preco by si vynechal porfix? a zateplovat no to tiez este rozmyslam
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

ciners Pozri príspevok
to najlacnejsie, ale to neznamena, ze nejaku nekvalitnu triedu v ramci toho materialu (napriklad popukanu tehlu)
tak som to nemyslel. na hlavu zase niesom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vysoká zabudovaná vlhkosť.Nestabilný ,nepresný materiál.Pracné murovanie vysoká spotreba lepidla.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

DrPepper Pozri príspevok
tak som to nemyslel. na hlavu zase niesom
Ja som tym nic nemyslel. Len to, ze treba brat to najlacnejsie a dat si abcha na kvalitu. Tu nema moc zmysel spekulovat. Keci o domoch, co vydrzia 200rokov su nanic. Vidim na kolegoch s hypotekou, ludia na nervy na chlaste, zadlzeni na cely zivot, ale maju paradu,co vydrzi 200 rokov.
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

ciners Pozri príspevok
Ja som tym nic nemyslel. Len to, ze treba brat to najlacnejsie a dat si abcha na kvalitu. Tu nema moc zmysel spekulovat. Keci o domoch, co vydrzia 200rokov su nanic. Vidim na kolegoch s hypotekou, ludia na nervy na chlaste, zadlzeni na cely zivot, ale maju paradu,co vydrzi 200 rokov.
ja viem ze to tolko nevydrzi a ani nic honosne nechcem. cheli by sme bungalov 110 od prodomu
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tak berte Ytong, je lacnejsi. Akumulacia je niekedy dobra vec, ale teraz v lete sam vidim, ze bez nej je leto krajsie
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

ciners Pozri príspevok
Tak berte Ytong, je lacnejsi. Akumulacia je niekedy dobra vec, ale teraz v lete sam vidim, ze bez nej je leto krajsie
dakujem a co hovorite na zateplenie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
300mm múr určite zatepliť.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

DrPepper Pozri príspevok
dakujem a co hovorite na zateplenie?
Zateplenie je v dome evidentne citit, takze som za. A nielen v zime, ale aj v lete to ma svoje vyhody.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

ciners Pozri príspevok
Tak berte Ytong, je lacnejsi. Akumulacia je niekedy dobra vec, ale teraz v lete sam vidim, ze bez nej je leto krajsie
Nezabudnite si hlavne naceniť murivá a potom sa rozhodujte.

A možno aj skončíte pri porfixe, ako mnoho iných. Ytong je veľmi dobrý čomu zodpovedá aj cena. A je jeden z najdrahších.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Co som mal moznost vidiet, tak Porfixom odpadavaju rohy a su menej presne. Ale na druhej strane Ytong priecky 125mm boli ohnute ako banan... Tak si vyber clovece :O
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

fefe30 Pozri príspevok
Nezabudnite si hlavne naceniť murivá a potom sa rozhodujte.

A možno aj skončíte pri porfixe, ako mnoho iných. Ytong je veľmi dobrý čomu zodpovedá aj cena. A je jeden z najdrahších.
Nemyslim si, ze objemovo je ytong drahsi ako napriklad porotherm.
Nemam nic proti porfixu, len fakt ej pravda,ze to pride mokre a ked sa to snazite zobrat z palety,tak je to poprilepovane a odpadavaju rohy.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

S ohladom na cenu je najlacnejsia tehla, uz len cennikovo + davaju vetsie zlavy pri kupe na cely dom ako ytong, alebo porfix. Ak zateplovat tak ist do tensieho muriva (co statika dovoli)a pridat na izolante. Pri ytongu a pri stavbe v rusnom prostredi treba zvazit aj zvukovo izolacne vlastnosti. Aj kvoli tomu mam tehlu
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked porovnam porovnatelne vlastnosti,tak Ytong Lambda hr.cca 40cm - 35€ za m2, Porotherm 44SI - 47€ za m2. Oba maju tepelny odpor cca 4,3.
1 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ytong P2-400 30cm 35,83€/m2 + lepidlo
heluz 30 brusena s lepidlom 32.4€/m2
heluz 30 obycajna na 12mm maltu 26,2€/m2 +malta
na ytong davaju zlavy olo 20% na heluz cez 40%
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať