Zavrieť

Porady

Vkladná knižka

Neviete niekto poradiť, kde je najlepšie založiť si vkladnú knižku alebo nejaký netermínovaný produkt s dobrým úrokom??? Máte nejaké skúsenosti??? Dakujem
Usporiadat
RenKu RenKu

RenKu je offline (nepripojený) RenKu

lepsie ako vkladna knizka su ING KONTO, alebo sporacie ucty od mBank uroky su ING- 1,5%, a mBank 1,3 a 1,6% p.a.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzulienkaxxx Pozri príspevok
Neviete niekto poradiť, kde je najlepšie založiť si vkladnú knižku alebo nejaký netermínovaný produkt s dobrým úrokom??? Máte nejaké skúsenosti??? Dakujem
Vkladné knižky nie sú bankami podporované, na VK dávajú len veľmi nízky úrok. V podstate VK je prežitok z čias minulých (nemyslím tým starý režim, ale z dôb, kedy nebolo elektronické bankovníctvo).

Niektoré možnosti lepšieho zhodnotenia ti ponúkli vyššie (vyžaduje to ale prístup na internet kvôli internetbankingu), alebo je tu ponuka od Poštovej banky na termínovaný vklad bez viazanosti. Je to ale dosť pasca, resp. zavádzanie, pretože min. vklad je 5000 EUR a za každý výber klient zaplatí 7€. Tým pádom je to ako každý iný term. účet, lebo s pokutou je možné vybrať skoro z každého term. účtu.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
Vkladné knížky sú samotnými bankami postupne vytlačované z trhu, pretože sú nezaujímavé pre samotnú klientelu. Tatra banka sa pokúsila o "najkrajšie" vkladné knížky ale s úrokom do 1 % neuspeli. Preto odporúčam v prvom rade zvážiť na aký účel majú slúžiť samotné prostriedky!

Pokiaľ chcete rýchly rast peňazí a vysoký úrok + podporu štátu, budeme musieť fixovať prostriedky minimálne na 2 roky.

Ak chcete mať len rezervu na "horšie časy" odporúčam produkt ,ktorý je bez viazanosti ale maximálny úrok je 1,5 % a to len v prípade, že rok nepohnete s prostriedkami.

Skladba finančného portfólia je veľmi individuálna záležitosť, preto Vám neviem bližšie odpovedať.

Ak chcete informácie šité priamo na Vás, napíšte mi správu.
na peter.kral...post.sk
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pokial klient banky nevyužíva IB a platobnú kartu, je výhodnejšia vkladná knižka ako bežný účet.

Výbery z vkladnej knižky nie sú spoplatnené, zatial čo výbery z BU na pobočke stoja dosť peňazí.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

sybila3 Pozri príspevok
ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem
Dnes banky ponukaju produkt /teda napr. VUB to ma/, ze ti automaticky nechavaju na ucte nejaku sumu, ktoru si urcis a zvysok penazi ti presuvaju na iny - fiktivny ucet, kde sa lepsie urocia.
Ak ti stav na ucte klesne pod tebou definovanu hodnotu, presunu ti peniaze automaticky spat.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

SLSP ma terminovany vklad na vkladnej knizke na tri roky a uroky su 3 percenta.Uroky pripisuje az po tych 3 rokoch.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

olga88 Pozri príspevok
SLSP ma terminovany vklad na vkladnej knizke na tri roky a uroky su 3 percenta.Uroky pripisuje az po tych 3 rokoch.
Práve tam je problém v prípade tohto produktu od SLSP, že úroky pripíše až po 3 rokoch, teda úroky na rozdiel od iných bánk nekapitalizuje.

Iné banky, keď pripíšu úroky na konci každého roka, tak klient dostáva v ďalšom roku úroky aj z tých pripísaných úrokov, takže jeho výnos z takého term. účtu je za 3 roky vyšší, aj keby bolo úročenie tiež 3%. Pri nižšej sume ten rozdiel nie je markantný (v príklade, kde klient uložiť 3000 EUR by v inej banke dostal o 5 EUR viac), ale sú v banke takéto vklady vo výške niekoľko stoviek miliónov EUR, tak banka ušetrí pekné peniaze. Priložil som tabuľku, kde je ten rozdiel vidno - pri vkladoch na takomto term. produkte vo výške 600 mil EUR banka ušetrí na vyplatených úrokoch vyše 1 milióna EUR!!!!, čo je pre banku čistý výnos.

Takže pri úložke si treba všímať okrem sľúbeného úroku aj spôsob vyplácania úroku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem
Ďalší účet zakladať nechceš, s vkladnou knižkou sa do banky trepať tiež nechceš, tak čo ti máme poradiť??? Držať peniaze pod vankúšom?

Všeobecne vkladné knižky sú mizerne úročené. Ak chceš sporiaci účet bez poplatkov, tak mBanka, konkrétne eMax. Pekne z pohodlia domova môžeš cez internetbanking si prezerať peniaze a v prípade potreby previesť na svoj osobný účet potrebnú sumu peňazí. Zo svojho bežného účtu môžeš tiež prevádzať kedykoľvek na eMax či už prevodom z pobočky alebo cez internetbanking (ak ho máš).
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Ja take velke sumy nemam, preto sa mi to zdalo vhodne.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Nevie mi niekto vysvetliť aké možnosti má spoludisponent na vkladnej knižke (ide mi hlavne o to, keď majiteľ zomrie)?
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

A suma na vkladnej knižke po smrti vstupuje do dedičského konania alebo zostáva spoludisponentovi?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

sybila3 Pozri príspevok
ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.
tak skús poštovú banku, tiež majú také vkladnoknižkové produkty, a poštu nájdeš u vás určite
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

jana007 Pozri príspevok
A suma na vkladnej knižke po smrti vstupuje do dedičského konania alebo zostáva spoludisponentovi?
Vstupuje do dedičského konania.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Andyke Pozri príspevok
Vstupuje do dedičského konania.
Ak ju prizná.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

olga88 Pozri príspevok
Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.
Teoreticky môže, ale nemal by, pretože v deň úmrtia sa účet/vkladná knižka (VK) umoruje (zablokuje) a zostatok účtu ku dňu smrti bude predmetom dedičského konania. Všetky operácie na účte po dni smrti sú nelegálne.

Ale je bežné v praxi, že spludisponent neohlási banke úmrtie majiteľa VK, peniaze vyberie a knižku nechá s nulovým zostatkom banke, ktorá ju po X rokoch nakoniec sama zruší. Takže nikdy nezistí, že majiteľ zomrel.

Problém môže nastať, ak spoludisponent nie je dedič. Vtedy sa môžu dediči ohlásiť a banka im nahlási všetky pohyby na VK. Potom môžu dediči oprávnene od disponenta požadovať vrátenie tých peňazí, čo vybral po smrti majiteľa VK.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.
mBank nemá nikde pobočku. To sú len agentúry či pracoviská, kde s hotovosťou ani s prevodnými príkazmi nerobia. Tam len vybavujú otváranie účtov prípadne poskytujú nejaké poradenstvo. mBanka nie je klasická banka, je to čisto banka založená na komunikácii cez internet a spravovanie prostriedkov cez internetbanking.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

olga88 Pozri príspevok
Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.
Len do času, kým nezablokuje účet notár
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať