Zavrieť

Porady

Má právo klient reklamovať stav svojho motorového vozidla po zaplatení a prevzatí?

Klient si dal opraviť auto u živnostníka v autoopravovni. Prišiel si po auto, zaplatil, dostal pokladničný doklad a odiśiel. Podotkol,že na kolesách na ochrannom kryte v strede kolesa vidno stopy z priklepkania. Zo strany autoopravára mu bolo vysvetlené, že ochranné kryty objedná a vymení.Po čase sa v opravovni objavil, no kryty sa nedali objednať zvlášť, iba komplet preto bolo potrebné počkať na zistenie možnosti riešenia.Cca po mesiaci sa vrátil v doprovode policajta, ale tu už tvrdil, že na dverách má malú preliačeninu a žiada dvere dať do poriadku. Samozrejme preliačenina na dverách bola už vadou, keď prvý krát vozidlo priviezol do opravovne, ale opravu,ktorú požadoval, bola úplne iného druhu - opravu motora a žiadne karosárske práce. Pán polcajt sa pri vyjadrení opravára,že daná vada dverí nevznikla v servise vyjadril, že opravár má požadované vady do konca mesiaca odstrániť. Len neviem ako k takejto právomoci prišiel...Samozrejme ochranné kryty boli na kolesách vymenené, ale ohľadom vady dverí sa naďalej klient vyhráža políciou a súdom. Má na to právo? A policajt má právo dávať ultimáta servisu? Akože "pomáhať,chrániť a zastrašovať?"
Naposledy upravil Mária27 : 26.01.16 at 09:23
arizona Z nazvu tvojej temy som jelen...nedava mi zmysel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    4400 (Dnes 21:18) Ďakujem a súhlasím, ale podať sťažnosť na policajta je v menších obciach problematické, lebo viete...... No ešte toľko,že bol v službe
    Myslím si, že osobný rozhovor s daným policajtom, s patričnou slovnou argumentáciou (bacha na slová, aby sa nedali brať ako vyhrážanie) by sa určitý výsledok dosiahol.
    Ak si policajt nedomyslí, že váha so zamestnaním, tak je fakt blbec.
    ----------------------------
    Pošleš toto a mladý (lebo je to určite mladý poliš) má problém.
    Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ
    http://www.minv.sk/?oznamenie-o-prot...prislusnika-pz
    ----------------------------
    Ono aj malé obce sú obce...ale poliš nie je Pán Boh...a každé čudo tri dni trvá.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mnoho čudných okolností.....
    A) Má "klient" nejaký dôkaz, že preliačina vznikla potom, ako si "doobjednal" kryty? Nie? Tvrdenie - proti tvrdeniu.
    B) Prečo prišiel s policajtom? Servis mu odopieral prevziať si vozidlo? Nie? "Klient" nevyvíjal nátlak na servis?
    C) Policajt tam bol služobne? A čo je on? Kontrola zo SOI? A ešte nariaďuje servisu niečo, na čo nemá právo? Je to nátlak.
    Ja byť na mieste servisu - podanie tr.oznámenia na policajta pre zneužitie právomocí verejného činiteľa, podanie tr. oznámenia na "klienta" pre krivé obvinenie...
    A potom kto by sa "smial"? Policajt a klient určite nie. Klient by odišiel s dlhým nosom a ešte by možno i servisu platil, policajt by možno mundúr vyzliekal (v lepšom prípade), alebo obliekal pásikavý....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    4400 Klient je už odmietnutý vo všetkých okolitých obciach v servisoch u živnostníkov, sám sa tým pochválil,asi tušíme prečo. Oprava, ktorú si objednal, mu bola ruadne vykonaná, aj ju zaplatil, len od toho momentu,ako si prevzal auto sa stálw vracia s inými pripomienkami napr.tie kryty mu boli už poskytnuté grátis na účet servisu, len ich boli časovo dosť náročné zohnať. Lwnže potom si vymyslel tú preliačinu a keď mu v opravovni vysvetlil ooravár, že nemôže donekonečna reklamovať a tobôž nie veci -chyby nesúvisiace s opravou, tak sa objavil s políciou. Som nesmierne rada,že všetky komentáre k danej veci znejú jednoznačne v prospech servisu a dávam ich čítať môjmu manželovi, ktorý je z danej situácie ako živnostník na nervy, lebo neverí v spravodlivosť a nechce mať žiadne opletačky so zákonom ani policajtmi. Skúšame mu dohovoriť, že v prípade ak klientovi zase vyhovie, ako v prípade krytov, tak sa ho nikdy nezbaví, lebo si bude vymýšľať naďalej a bude ho otravovať do konca života.
    Martuk tuto ma napadla jedna možnosť, akurát že neviem, či je v súlade s právom. Tvoj manžel nech si každé auto, ktoré si k nemu príde dať niekto opraviť, nafotí, samozrejme so súhlasom daného klienta a bude mať pokoj. Otázky však sú, či to nie je protiprávne a čo s klientami, ktorí nebudú súhlasiť s nafotením. Ak sa mýlim, tak ma tu skúsenejší opravia.
    misoft Jedna skúsenosť z môjho okolia - súkromník ma autoservis. Už niekoľkokrát sa hádal so zákazníkmi, že im poškodil to, či ono. Tak začal nekompromisne - ak sa zákazník rozhodne, že on to bude opravovať, pri preberaní vozidla okrem zápisu základných údajov o vozidle a popisu stavu urobí i foto daného vozidla. Fotky sú potom "priradené" k objednávke. Tie potom uchováva 1 rok spolu s digitálnou kópiou (skenom) papierovej objednávky.
    A vypláca sa mu to. Minulého roku totiž opäť nejaký zákazník operoval tým, že mu vymenil pneumatiky za ojazdené.
    Žiaľ nepochodil zákazník - foto jednoducho nepustilo (mimochodom - foto robí minimálne 5Mpix! - kvôli detailom) - navyše majiteľ servisu ho upozornil na to, že ho môže žalovať za vydieranie.
    4400 No ďakujem za radu. Dorieśila som to tlačivami preberací odovzdávací protokol, lebo je treba vedieť, že existujú aj klienti, ktorí sú upozornení, že im absolútne nefungujú brzdy a napriek tomu si prevezmú vozidlo s tým,že si ich nedajú opraviť. Manžel už vidí horor aj v takomto, lebo čo keď ten človek niekoho zrazí kvôli brzdám a potom povie,že šak teraz som mal u opravára auto..... No s ľuďmi je to všelijako,ale hlavne ťažko.
    misoft Ono je niekedy lepšie písať viac a dlhšie do papieru, ako sa potom roky súdiť....
    Martuk Misoft, máš svätú pravdu, dávam ti užitočné
    Lapko tak tak, treba pri prebrani do protokolu zapisat co je poskodene, poskrabane, preliacene atd...
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pomáha a chráni :-)

    Policajt asi prišiel v čase svojho osobného voľna, takže jeho úloha môže byť akurát tak v pozícii svedka.
    Ak prišiel v službe, koleduje si o zneužitie právomoci verejného činiteľa.
    4400 Ďakujem a súhlasím, ale podať sťažnosť na policajta je v menších obciach problematické, lebo viete...... No ešte toľko,že bol v službe

    Má právo klient reklamovať stav svojho motorového vozidla po zaplatení a prevzatí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.