Zavrieť

Porady

Viete mi niekto povedať, či je v tej správe niečo, čo treba liečiť?

Napr.: V podkožnom tukovom tkanive v úrovni palca a v úrovni metakarpu a karpálnych kostičiek sú diskrétne akcentované až varikózne zmenené venózne štruktúry, jednotlivé do priemeru 1,5 maximálne 2 mm
Naposledy upravil BENZ30 : 18.12.15 at 16:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    S vysledkom vysetreni ta mal oboznamit osetrujuci lekar.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso To je dobry postreh, a sucasne je sranda sledovat tne vyvoj. Vsade sa po po upynule roky pise, ako su lekari frustrovani z toho, ze pacienti surfuju po internete a potom su mudrejsi ako lekar a cvicia ho, co ma robit.

    Ja som bol minule v koznej ambulancii s nejakym ekzemom alebo lisajom, a lekar mi povedal co si mysli, ze to je (teda pravdepodobnu diagnozu) a tvaril sa, ze to je vsetko. Ked som sa ho opytal, ze tak teda co teraz s tym, vravi - prestudujte si o tom, to si vygooglite :-)

    Cize myslim, ze na Poradu budu pribudat podobne otazky. Budeme tu vesat lekarske spravy v latincine, a budeme si navzajom googlit a konzultovat. Tym sucasne vystudujeme za lekarov, a potom bude stacit, ak na vsetkym MZ udeli moznost vypisat si recept na liek.
    Katy a R nuž túto možnosť dostaneš - ale zároveň ti MZ (resp ZP) pošle aj faktúru, ktorú jej máš za tú (samo)liečbu uhradiť (to len "mimo témy")
    Dáša_ no, to jak keď musel Štepán zaplatiť 500 Czk v pokladne - štandardná taxa, otec u porodu (nejaký diel básnikov, tuším 4. )
    lujza.j kožní lekári..to je pokus-omyl...masť na výrobu v lekarni už nepredpisujú...daju kotikoid a čau...nech už pacoš neotravuje....ešteže sa da doma všeličo vyrobiť.....a jednu normal kožnú poznaam....
    BENZ30 nabuduce prosím nepísať. To to nie je rada. Nakoľko môj lekár má 5 týždňov dovolenku a ja mám bolesti a nemôžem naplno zaťažovať ruku, tak som chcel radu.
    lujza.j a to si kde napísal,že má dov.?!
    terezamaria Je to rada na mieste, len lekár vie najlepšie povedať, kde je problém....okrem Tvojho lekára je ešte ortopéd, resp. traumatológ....natieraj propolisom, konopnou masťou alebo prenikavou čínskou malou mastičkou....
    BENZ30 natrieram kazdy den fastumgelom. Praveze ortoped ma dovolenku.
    buchač BENZ30 (Dnes 18:49) natrieram kazdy den fastumgelom.
    ===============================

    Predpokladám, že si natieraš ruku....tak je ?
    Lebo ja si Fasagelom natieram chlieb...

    Účinok je asi tak rovnaký. Tvojmu zápästiu to nepomôže a aj sa z toho gélu akurát dobre vyondím.
    -------------------------------------------------

    Mimochodom....spomínaš, že Tvoj lekár má dovolenku a Ty trpíš.
    Ja trpím,keď čítam takéto príspevky.
    Mi snáď chceš povedať, že keby si mal reznú ranu,ktorá krváca, tak budeš čakať a nepôjdeš k inému chirurgovi ???

    Trpím ....veru trpím....
    alaya1 treba zbalit lekarske nalezy a navstivit zastupujuceho lekara, pripadne pohotovost.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Akcentované - zvýraznené
    Varikózne - rozšírené žily

    Záleží od viacerých okolností....a včul si vyber :

    1. Áno
    2. Nie

    Rozpisovať sa nemienim, nemá význam...dôvodov je viacero.

    Viete mi niekto povedať, či je v tej správe niečo, čo treba liečiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.