Zavrieť

Porady

poukazky na relax

Ahojte,
chcela by som vas poprosit, keby mi niekto vedel poradit, ako v Olympe (akou zlozkou) zadefinujem poukazky na relax pre zamestnancov (universal pass), ktore zamestnavatel poskytuje zo socialneho fondu.
Pokial mam dobre informacie z tychto poukazok plati zamestnanec len dan, odvody nie, tzn. ze napr. ak zamestnanec dostava relax poukazky v hodnote 500,- na mesiac, tych 500,- by sa nemalo zahrnat do hrubej mzdy, ale niekde dalej, kde sa odvadza len dan.
Co sa tyka celkovej mesacnej mzdy aj s poukazkami na relax, pocula som, ze by to malo byt zadefinovane nejako tak, ze 500,- bude v prvej casti vyplatnej pasky pripocitanych a na konci bude 500,- odpocitanych, aby zamestnanec neplatil nic.
Ako to ma byt spravne? Prosim, ak niekto vie odpovedat cim skor, velmi mi to pomoze.
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zuky Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som vas poprosit, keby mi niekto vedel poradit, ako v Olympe (akou zlozkou) zadefinujem poukazky na relax pre zamestnancov (universal pass), ktore zamestnavatel poskytuje zo socialneho fondu.

    Vopred dakujem
    Treba najskôr zadefinovať, o aký príjem pre zamestnanca ide.
    Zamestnanec dostane peniaze? je to peňažný príjem? NIE.
    Zamestnanec dostane poukážku, teda nepeňažný príjem - a to zo SF.
    V Olympe v "číselníky - Mzdová osnova" sú všetky zložky miezd, ktoré tento program pozná, označené číselným kódom. Tu si pohľadáš tú zložku ktorú potrebuješ zamestnancovi zadať.
    Je to zapísané viac-menej na konci zoznamu.
    kód 521 Nepeňažný príspevok zo SF. V pravej časti si môžeš overiť, čo všetko sa pri konkrétnej zložke vykoná, teda v tomto prípade je to len daň z príjmu - žiadne odvody.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den poradáci
    Chcem sa opýtať koľko lístkov má nárok zamestnanec ked odpracoval
    celý rok lebo chceme kúpiť zamestnancom univerzal passi a ja neviem
    že koľko im treba dať!!
    Díky pekne Silvia

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den poradáci
    Chcem sa opýtať koľko lístkov má nárok zamestnanec ked odpracoval
    celý rok lebo chceme kúpiť zamestnancom univerzal passi a ja neviem
    že koľko im treba dať!!
    Díky pekne Silvia
    To nie je nikde v zákone určené, nijaký zákon to neprikazuje, určite si to interne, podľa vaších možností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.