Zavrieť

Porady

rekonstrukcia domu - výmena vsetkých nosných múrov

Chcel by som vediet o aky druh rekonstrukcie resp. stavebných úprav ide, ak zbúram starý dom po podlahu a postavím presne taky istý, s takým istým podorysom a vonk. vzhladom. mury tahaju vodu, su z kamena a odizoloval by som podlahu a postavil by som tehlove. ZaklaDY SU dobre. Dalsi problem je ten, ze dom je v mojom vlastníctve, ale pozemok pod domom nie je vysporiadaný je parc E. Musel by som ziadat vlastníkov o suhlas (nezistený) ak nezasahujem do základov a pôdorysu domu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cotynato je offline (nepripojený) cotynato

    cotynato
    este chcem dodat, jedna tretina domu je z pálených tehál, takze tuto cast necham nezmenenú resp. na tejto casti vymením len krov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vaša otázka je obchádzanie zákona.Podľa zákona musíte podať žiadosť o stavebné povolenie musíte mať projekt na búranie aj novostavbu.Inak hrozia pokuty ,najmä ak sa do toho oprie rozhnevaný sused alebo starosta.Od nového roku začína plaťiť alebo už platí nový stavebný zákon,ktorý ešte nemám naštudovaný.Ale môže z toho byť mastná pokuta až po zbúranie.Mám taký pocit že tieto veci sa už posudzujú podobne ako čierna stavba.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    cotynato, jednoducho vyhladaj projektanta/architekta. ten ti navrhne novy dom, ktory bude respektovat nosne mury. Ale navyse este moze respektovat orientaciu k svetovym stranam, setrenie energii v buducnosti (je rozdiel platit za energie mesacne 330 € a 33€), novy staticky system, ale aj tvoje osobne poziadavky a predstavy.
    Ahaaaaa, ale na to nie sú peniaze-takze to urob tak, ako myslíš: vymen stare mury za nove rovnako zle, zabudni na slnko a kasli na to, ze budes platit obrovske sumy za energie a ten dom tam tak bude stat aspon 50 rokov.... Hlavne, ze sa usetri.

    rekonstrukcia domu - výmena vsetkých nosných múrov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.