Zavrieť

Porady

buchač Nie nemusíš .....

Ale našli by sa aj doplňujúce otázky , ale nejak sa mi ich " nechce " dávať ...
arizona komu? Preco sa pytas? Napis konkretnejsie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Igor Baran (Dnes 12:23) mam kupnopredajnu zmluvu a vjednom bode je doopatrovanie mami myslim zmluvu na byt vktorom byva teraz jej vnuk zadarmo a ja som s bratom vlasnikom bytu

    Doopatrovanie je jedna vec.Ale to neznamena, ze musis platit opatrovatelku. Mozes najst iny sposob opatery,ak ju matka potrebuje.

    Ak by si matkyn zdrav.stav nezvladal,mozes matku umiestnit v nejakom doopatrovacom zariadeni. Tym zmluvu a klauzulu o opatrovani neporusis,lebo si sa takymto sposobom postaral.

    Ale asi je samozrejme, ze ak si matke opateru slubil,tak jej v starobe pomozes...
    korela Arizona, to akoby ju už pochovali. Predpokladám, že matka do nich vkladala dôveru, ž vo svojom dožije.
    Peggynka Nemusíš,môžeš sa o ňu postarať.Som smutná z takých otázok a nechápem...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no asik mamka má malý dôchodok - lenže nejaké minimum jej ostať musí (nemôžu stiahnuť celý) - tak sú deti na rade ...
    dúfam, že si srandu nerobíš! - veľmi zvláštne píšeš
    buchač Zvláštne ???
    Katy a prečo myslíš , že nedávam otázky ???

    Zvláštny = ...doplní si každý sám .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Ty mas dva nicky???
    arizona preco ho pytaju od teba?
    Igor Baran mam kupnopredajnu zmluvu a vjednom bode je doopatrovanie mami myslim zmluvu na byt vktorom byva teraz jej vnuk zadarmo a ja som s bratom vlasnikom bytu
    misoft Zaráža ma jeden fakt - ty a tvoj brat ste spoluvlastníkmi bytu, v ktorom podľa zmluvy má právo na doopatrovanie matka. Čo tam ale hľadá vnuk? Koľko má rokov? Má tam trvalý pobyt? Čí je to syn? Aj toto treba riešiť. Pretože pokiaľ je plnoletý, môžete ho (ako vlastníci) jednoducho dostať preč - zrušenie trvalého pobytu a nech ide. Veď on - píšeš - zadarmo tam býva - teda sa na váš úkor neoprávnene obohacuje (neplatí za užívanie bytu, nemá žiadnu zmluvu) - je to čierny nájomník (ak je už plnoletý...)
      zbaliť

    kvietok 22 je offline (nepripojený) kvietok 22

    žienka domáca kvietok 22
    Nemusíte, ak Vašej matke po zaplatení úhrady za opatrovateľskú službu mesačne ostane najmenej 1,3 násobok sumy životného minima. Ak to matke neostane táto povinnosť platiť prechádza na deti. Vlastná skúsenosť. Viď zákon 448/2008 o soc. službách § 73 odst. 1 a 10

    musim platit opatrovatelsku činnost nemobilnej mamy ked jej na to postačuje jej dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.