Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie alebo DP

Dobrý deň.

Môže zamestnávateľ urobiť zamestnancovi namiesto ročného zúčtovania daňové priznanie? Jedná sa o to že zamestnanec je dosť zložitý prípad a keď by som mu urobila DP vyhnem sa problému. Ide o to že zamestnanec má napr. ČID, príjem za prenájom do 100 €, rozhodnutie z Úradu práce a soc. veci o poberaní príspevku za opatrovanie, pracuje na skrátený úväzok a má nárok na zamestnaneckú prémiu?
Ďakujem.
Naposledy upravil jangolka : 07.03.13 at 15:12
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zamestnáv. spracúva RZD. DP môžeš robiť ako súkromná osoba vo svojom voľnom čase.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jangolka Pozri príspevok
Dobrý deň.

Môže zamestnávateľ urobiť zamestnancovi namiesto ročného zúčtovania daňové priznanie? Jedná sa o to že zamestnanec je dosť zložitý prípad a keď by som mu urobila DP vyhnem sa problému.
Ďakujem.
aký zložitý prípad? RZD sa predsa robí iba z § 5 ZDP::::
0 0
jangolka jangolka

jangolka je offline (nepripojený) jangolka

Ja to myslím tak, že či by mzdovú účtovníčku napadol daňový úrad, že mala urobiť RZ. Kto jej to dokáže, že pracovník požiadal o RZ. Daň bude vysporiadaná tak či tak.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jangolka Pozri príspevok
Ja to myslím tak, že či by mzdovú účtovníčku napadol daňový úrad, že mala urobiť RZ. Kto jej to dokáže, že pracovník požiadal o RZ. Daň bude vysporiadaná tak či tak.
O RZD musí zamestnanec v termíne požiadať. Ak nemal iné príjmy, len zo ZČ, musíš ho ako mzdárka urobiť. AK mal aj iné príjmy, o RZD nežiada ale si podáva DP sám.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, jeden klient je registrovany ako poistovaci agent z coho vsak prijem nema, ma prijem zo zavislej cinnosti a pri vypisovani DP B som zistila, ze mi nedal potvrdenie o zdanitelnej mzdy ale rocne zuctovanie preddavkov, doteraz som este toto neriesila a nerobim mzdy. Ked mu uz zamestnavatel spravil rocne zuctovanie a ja mu spravim teraz DP B, treba oznamit zamestnavatelovi ze podaval DP sam alebo nie.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a prečo mu robíš B, keď nemal príjmy ako agent ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ewita888 Pozri príspevok
a prečo mu robíš B, keď nemal príjmy ako agent ?
Myslela som, ze ked je registrovany a ma DIC a robim mu DP musim B a nie A. A uz ho mam hovotove, je to problem? Je problem s tym, ze mu zamestnavatel urobil rocne zuctovanie a teraz si poda on sam DP? Je to mozno smiesna otazka, ale este som to nikdy neriesila. A ma okrem TPP este jeden prijem (aj ked drobny) z dohody.
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

čo v prípade, ak zamestnanec má len príjmy zo záv. činn. a nepožiada o RZD? (ked som to len tak prerátala, vychádza mu nedoplatok 0,06 €) Musí si zamestnanec podať DP ? A ešte sa chem opýtať, máme zamestnanca dlhodobo na PN ( od 6/2012). Samozrejme, že nepožiadal o RZD. Sme mu povinný spraviť RZD i tak? Alebo musí si sám podať DP?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

beh Pozri príspevok
čo v prípade, ak zamestnanec má len príjmy zo záv. činn. a nepožiada o RZD? (ked som to len tak prerátala, vychádza mu nedoplatok 0,06 €) Musí si zamestnanec podať DP ? A ešte sa chem opýtať, máme zamestnanca dlhodobo na PN ( od 6/2012). Samozrejme, že nepožiadal o RZD. Sme mu povinný spraviť RZD i tak? Alebo musí si sám podať DP?
ja nie som mzdar, ale ak zamestnanec nepoziadal o RZD, ste mu povinny zaslat potvrdeni o zdanitelnom prijme. Ak ma prijem viac ako 1822,27 EUR je povinny podat DP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beh Pozri príspevok
čo v prípade, ak zamestnanec má len príjmy zo záv. činn. a nepožiada o RZD? (ked som to len tak prerátala, vychádza mu nedoplatok 0,06 €) Musí si zamestnanec podať DP ? A ešte sa chem opýtať, máme zamestnanca dlhodobo na PN ( od 6/2012). Samozrejme, že nepožiadal o RZD. Sme mu povinný spraviť RZD i tak? Alebo musí si sám podať DP?
Obidvom zamestnancom ste mali do 10.3. vystaviť a poslať Potvrdenie o zdanitelných príjmoch
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nika.sum Pozri príspevok
Myslela som, ze ked je registrovany a ma DIC a robim mu DP musim B a nie A. A uz ho mam hovotove, je to problem? Je problem s tym, ze mu zamestnavatel urobil rocne zuctovanie a teraz si poda on sam DP? Je to mozno smiesna otazka, ale este som to nikdy neriesila. A ma okrem TPP este jeden prijem (aj ked drobny) z dohody.
nemusíš B, ked nemal príjmy a predpokladám že ani výdavky..stačí A.. ale ked chcel podať B, nemal žiadať o RZD.. teraz neviem, či to B nebude mať byť ako opravné..
Naposledy upravil ewita888 : 16.03.13 at 14:51
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

dakujem, este sa opýtam, zamestnanec, ktorému robíme RZD, bol v r. 2012 evidovaný na ÚP a poberal 6 mesiacov davky v nezamestnannosti, potom nastupil u nas, berie sa do jeho príjmu aj táto dávka?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beh Pozri príspevok
dakujem, este sa opýtam, zamestnanec, ktorému robíme RZD, bol v r. 2012 evidovaný na ÚP a poberal 6 mesiacov davky v nezamestnannosti, potom nastupil u nas, berie sa do jeho príjmu aj táto dávka?
dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem.
Započítava sa len do vlastného rpíjmu manžela(ky
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

dakujem , mali sme pochybnosti
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ewita888 Pozri príspevok
nemusíš B, ked nemal príjmy a predpokladám že ani výdavky..stačí A.. ale ked chcel podať B, nemal žiadať o RZD.. teraz neviem, či to B nebude mať byť ako opravné..
ved to, ci to nebude ako opravne, ale to asi aj keby podal A nie?. Niekde som tu citala, ze ked nepoda B, tak by ma oznamit, ze nemal prijem z podnikania, je to tak? ak ano tak by bolo vyhodnejsie asi podat B. Ved ked nepodnikal, tak vykazy by nepodaval...c
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nika , ak požiadal o RZD je to nesprávne riešenie, ale keďže RZD je rovnocenný doklad s DP, tak teraz urob opravné DP TYPB a prilož RZD ako prílohu a urob správne DP. Do poznámok uveď, že zo živnosti nemal príjem a napísala by som aj to, že mzdárke neoznámil, že mal aj živnosť a bolo mu teda neoprávnene spracované vo firme RZD .
1 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

vo firme máme invalida na kratší prac. čas , za rok 2012 mu vychádza hrubý príjem cca 3600 €, ake doklady musi takýto zamestnance doniest k RZD? Doklad o príjme invalid. dôchodku? A zaratáva sa mu tento inval. dôchdok do hrubeho príjmu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beh Pozri príspevok
vo firme máme invalida na kratší prac. čas , za rok 2012 mu vychádza hrubý príjem cca 3600 €, ake doklady musi takýto zamestnance doniest k RZD? Doklad o príjme invalid. dôchodku? A zaratáva sa mu tento inval. dôchdok do hrubeho príjmu?
invalidný dôchodok nie je zdanitelný príjem. Ak máš doklad o priznaní invalidity (kvoli zníženým odvodom do ZP), k RZD nepotrebuješ žiadne doklady navyše
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

dakujem, a ak si chce zamestnanec uplatniť nezdan. čast na manželku, ktorá je na inv. dôchodku, resp. na star. dochodku, tak idú tieto príjmy do príjmu manželky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beh Pozri príspevok
dakujem, a ak si chce zamestnanec uplatniť nezdan. čast na manželku, ktorá je na inv. dôchodku, resp. na star. dochodku, tak idú tieto príjmy do príjmu manželky?
ÁNo, idú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať