Zavrieť

Porady

sro - doplnenie živností

Sme právnická osoba - s.r.o.. K existujúcim živnostiam by sme chceli doplniť ďalšie tri živnosti. Ako treba správne postupovať?JNajprv treba urobiť nejaký doplnok do spoločenskej zmluvy, dat overiť notárom a potom ísť na živnostenských požiadať o vydanie nových živnostenských listov?A potom ako ďalej?Čo treba poslať na okresný súd?

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    K žiadosti (formulár je zverejnený na stránke www.orsr.sk) prikladáš :
    1. zápisnicu z valného zhromaždenia obsahujúca rozhodnutie o zmene predmetu podnikania – v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
    2. živnostenský list - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín).

    pozri : www.orsr.sk

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    elis33 Pozri príspevok
    pomôže ešte niekto?
    Ved uz Ti bolo dobre poradene:
    1) Rozhodnutie VZ o rozsireni predmetov podnikania
    2) Vybavenie zivn. listov na ZU
    3) Navrh do OR, kde prilozis Rozhodnutie, Nove zivnostenske listy a uplne znenie SZ

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    mi_ke Pozri príspevok
    Ved uz Ti bolo dobre poradene:
    1) Rozhodnutie VZ o rozsireni predmetov podnikania
    2) Vybavenie zivn. listov na ZU
    3) Navrh do OR, kde prilozis Rozhodnutie, Nove zivnostenske listy a uplne znenie SZ
    a nezabudnúť súčasne urobiť premenu Op a ZI z meny SKK na menu €, ak ešte urobená nebola.....

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ahojte, prosím Vás,
    ak dopĺňa firma ďalší predmet podnikania, tak VZ má zasadnúť skôr ako sa vybaví živnostenský list? alebo až keď ho má? A aj spoloč.zmluva má byť teda s ktorým dátumom?
    V návrhu na zápis zmien treba uviesť dátum ku ktorému sa má zmena uskutočniť?
    Ďakujem

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    grammatika Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás,
    ak dopĺňa firma ďalší predmet podnikania, tak VZ má zasadnúť skôr ako sa vybaví živnostenský list? alebo až keď ho má? A aj spoloč.zmluva má byť teda s ktorým dátumom?
    V návrhu na zápis zmien treba uviesť dátum ku ktorému sa má zmena uskutočniť?
    Ďakujem
    Živn.list je zo dňa 18.09.2009 a nadobudlo právoplatnosť 02.10.2009
    Tak môžem zápisnicu spraviť zo dňa 18.09.2009?
    Spoločenskú zmluvu zo dňa 18.09.2009 (keďže ju tiež VZ schválilo)
    Tu sa mi to zdá trošku divné, keď na ŽL je to rozhodnutie, že nadobudlo právoplatnosť 02.10.2009.
    Návrh na zápis zmien dám dnešným dátumom (keďže do 30 dní zmeny teba oznámiť) a aký dátum môžem uviesť do návrhu, že ku kt.dňu sa má zmena uskutočniť?-tiež dnešný? napr.?
    Odsúhlasite mi to prosím?

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    grammatika Pozri príspevok
    Živn.list je zo dňa 18.09.2009 a nadobudlo právoplatnosť 02.10.2009
    Tak môžem zápisnicu spraviť zo dňa 18.09.2009?
    Spoločenskú zmluvu zo dňa 18.09.2009 (keďže ju tiež VZ schválilo)
    Tu sa mi to zdá trošku divné, keď na ŽL je to rozhodnutie, že nadobudlo právoplatnosť 02.10.2009.
    Návrh na zápis zmien dám dnešným dátumom (keďže do 30 dní zmeny teba oznámiť) a aký dátum môžem uviesť do návrhu, že ku kt.dňu sa má zmena uskutočniť?-tiež dnešný? napr.?
    Odsúhlasite mi to prosím?
    Keďže ste už "živá firma", máte právo podnikať v nových predmetoch činnosti odo dňa, kedy ste živnosť ohlásili, ak boli splnené všetky náležitosti ohlásenia a asi boli, keď máte vydané ďalšie ŽL . Zápisnica môže byť v deň ohlásenia živnosti / tento dátum neuvádzate, len dátum vystavenia ŽL, čo môže byť aj neskôr /, aj spoločenská zmluva schválená môže byť s dátumom totožným dňom ohlásenia živnosti,návrh na zápis zmien dajte dátumom doručenia nových ŽL / mal by to byť vo vašom prípade dátum prevzatia nových ŽL, podpísali ste ich prevzatie možno osobne na ŽÚ a vzdali sa nároku na odvolanie, tak platí právoplatnosť ku 2.10.2009/. Návrh na zápis zmien do OR môže byť aj v dnešný deň, ste v lehote.Ak ste ŽL neprevzali osobne, ale vám boli doručené poštou,tak či tak platí právoplatnosť 2.10.2009 a potom dávate návrh na OR.
    Naposledy upravil akina : 06.10.09 at 17:24

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ďakujem, len mne sa zdá trošku divné, keď uvediem dátum VZ 18.09.2009 (berme to tak, že je to deň ohlásenia) a Spoločenskú zmluvu spravím až k 02.10.2009, keď aj tak ju musí VZ schváliť.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    grammatika Pozri príspevok
    Ďakujem, len mne sa zdá trošku divné, keď uvediem dátum VZ 18.09.2009 (berme to tak, že je to deň ohlásenia) a Spoločenskú zmluvu spravím až k 02.10.2009, keď aj tak ju musí VZ schváliť.
    Spoločenskú zmluvu spravíte predsa tiež s dátumom 18.9.2009/ tak je to uvedené aj v príspevku
    č.8 /

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Ešte dodávam, že valná hromada musí byť najneskôr v deň, kedy sa živnosť ohlasuje a aj nová spoločenská zmluva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.