Zavrieť

Porady

Splatnosť faktúry

Zdravim vas,

prosim vas upravuje splatnost faktury nejaky zakon? Myslim, ci je niekde uvedene, co znamena to slovo...splatnost... a aky ma vyznam vo vztahu k platbe.Dodavatel sa domaha uhrady faktury a pozaduje aby v den splatnosti uz mal peniaze na svojom ucte.

Alebo je to vecou dohody oboch stran?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    pardon za tento hlod ale chcel by som sa spytat ci splatnost faktury mozem dat aj 4 dni ???

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    qwe Pozri príspevok
    pardon za tento hlod ale chcel by som sa spytat ci splatnost faktury mozem dat aj 4 dni ???
    Áno, môžeš.

    renata77 je offline (nepripojený) renata77

    renata77
    A náhodou v obchodnom zákonníku nie je nejaké ustanovenie ohľadom splatnosti faktúr? Napr. aj mne chodia fa, ktorí majú splatnosť 5 dní, dodávateľ to nahadzuje od dátumu vystavenia a kým to príde poštou....

    jana.ke je offline (nepripojený) jana.ke

    jana.ke
    Dobry den,

    chcela by som vas poprosit o radu suvisiacu s touto temou.

    Mozem vystavovat faktury s roznym poctom dni medzi vystavenim a splatnostou? Napriklad klientovi A vystavim fa s lehotou 14 dni a klientovi B fa s lehotou 3 dni.

    Dakujem.

    finis je offline (nepripojený) finis

    finis
    splatnost sa riadi tvojim uvazenim a dohodou medzi obchodnymi partnermi. moze byt ina od pripadu k pripadu. teda aj kazdy klient moze mat inu splatnost (kient A, B, C...) a aj ten isty klient moze mat roznu splatnost na jednotlivych fakturach.
    Naposledy upravil finis : 25.01.11 at 11:02

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.