Zavrieť

Porady

Ako zaizolovat drevennu chatku od spodu?

Dobry den potreboval by som poradit, postavili mi drevennu chatku na zahradku no hranoly odspodu niesu nijako zaizolovane iba to zbuchli namieste a isli prec.Co mi odporucate urobit aby mi to drevo casom nezacalo hnit ako to zaizolovat aby pri dazdoch dnu nezatekalo?Podklad je dlazba urobena do spadu takze to je ok iba nechcem aby som tam mal pocas dazdov plno vody a nezacalo to hnit.Vopred dakujem za rady.
3 komentárov     zbaliť
bodliak Vedel by si chatku zdvihnúť a posunúť, preložiť, podložiť ?
Mulan1985 Zdvihnut mozno 5cm
buchač Málo...dosť málo ..(teda aspoň podľa mňa).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    staci podvihnut a podlozit minimalne v rohoch nieco kovove s rozmermi cca 10x10x3cm.. to by malo pomoct proti hnitiu odspodu. Vlastne by stacili nejake dlazobne kocky podlozit s kusom terpapieru alebo ipy. Ked to bude zdvihnute nad teren a odizolovane, bude to ok. min. 5 rokov to vydrzi aj keby to bolo iba na betone

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    natlač pod zbuchnutú chatu hrubší strk a na pár miest betón, keď je pevná kostra dá sa zdvihnúť heverom a postupne popodkladať

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Môžeš začať odznova...teraz každá rada drahá.

    Dlažba je síce urobená do spádu, no účel bude len jediný. Ako voda pritečie, tak aj odtečie - škodu zanechá.
    Hranoly môžeš izolovať koľko len chceš. Voda si aj tak cestu nájde do nezaizolovaných častí - čiže od spodu.

    Dažďová voda síce natečie a aj odtečie, no ako to bude so snehom, to si ani nechcem predstaviť.

    Ako zaizolovat drevennu chatku od spodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.