Zavrieť

Porady

Musím ako tehotná v 6mes. a na predlženej rodičovskej s troj ročným synom odpracovať 32h. mesačne ohladom hmotnej núdze?

Nakolko som doma so synom a nemá mi kto s ním byť nechodí do predškolského zariadenia pre nedostatok miesta. Ja som tehotná presnejšie v 25tt, je to vôbec spravodlivé aby toto žiadali odo mňa? Neviem si predstaviť ako tam budem so synom a ešte k tomu s veľkým bruchom. Poradťe prosím, Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musis iba v pripade, ze ti taku pracu pridelia.
    A skutocne poberas ja davky v hmotnej nudzi?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Evka Splendere Maťová ano mám davky v Hm. nudzi naklko som rozvedena a s tromi detmi.
    ivka70 Ako tehotna mas narok na priplatok k davke v hm. nudzi. Ak si on ziadala, maju informaciu, ze si tehotna a teda je velmi malo pravdepodobne, ze ti nejaku pracu pridelia ...nemaju jej dost.
    Evka Splendere Maťová o takú dávku som nežiadala ani o nej neviem
    ivka70 Skus si preverit toto, ci nemas narok:
    Ochranný príspevok je určený na zabezpečenie osobných výdavkov člena domácnosti, ktorý nemá možnosť zabezpečiť si príjem alebo zvýšiť si príjem vlastnou prácou.
    ....
    c) 13,50 eura mesačne, ak ide o člena domácnosti, ktorý je

    1. tehotná žena od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva, ktorá sa zúčastňuje pravidelne raz za mesiac na preventívnych prehliadkach u lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo; za účasť na preventívnej prehliadke v príslušnom mesiaci sa považuje aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti v ústavnej zdravotnej starostlivosti,
    .....
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675
      zbaliť

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Daj sa lekárom vypísať na PN ... na tlačive pre UP, a nebudú od teba požadovať prácu ...
    Evka Splendere Maťová a to tlačivo si mám s kadial vypýtať?
    Xanti No to ti dajú na UP sprostredkovateľ.

    Musím ako tehotná v 6mes. a na predlženej rodičovskej s troj ročným synom odpracovať 32h. mesačne ohladom hmotnej núdze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.