Zavrieť

Porady

Zahr.služ.cesta, Forinty, dátum

Ahojte,
viete mi niekdo poradiť ako mám prepočítať zamestnancovi dialničnú nálepku, ktorú zaplatil vo forintoch /2300 ft dňa 30.11.2005/- neviem či v Sk alebo v EUR.
A kurz akého dňa použijem na prepočet - deň kedy zaplatil tú nálepku čiže 30.11.2005 alebo deň vyúčtovanie ZSC čiže 2.12.2005.

Dik všetkym mudrym hlavam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Simi
    Ahojte,
    viete mi niekdo poradiť ako mám prepočítať zamestnancovi dialničnú nálepku, ktorú zaplatil vo forintoch /2300 ft dňa 30.11.2005/- neviem či v Sk alebo v EUR.
    A kurz akého dňa použijem na prepočet - deň kedy zaplatil tú nálepku čiže 30.11.2005 alebo deň vyúčtovanie ZSC čiže 2.12.2005.
    Dik všetkym mudrym hlavam
    Pre Maďarsko platia cestovné náhrady v EUR, čiže prepočítaš na EUR, dňom uskutočnenia účt. prípadu tj.,dňom, kedy o tom účtuješ.

    Simi je offline (nepripojený) Simi

    Simi
    Dik,
    a ako mám prepočítať tie forinty na EUR ?
    Najprv forinty na Sk a potom Sk na EUR ?
    Simi

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Simi
    Dik,
    a ako mám prepočítať tie forinty na EUR ?
    Najprv forinty na Sk a potom Sk na EUR ?
    Simi
    Aj tak sa dá postupovať.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Alebo ďalšia možnosť je, dohodnúť sa s ním, že vyúčtovanie spravíš v SKK a potom len prepočítaš náhradu stravného a vreckového z EUR na SKK, hodnotu známky z HUF na SKK (kurz NBS v deň vyúčtovania), spočítaš to a vyplatíš mu sumu v SKK. S výplatou v SKK musí ale súhlasiť, nemôžeš to urobiť svojvôľou zamestnávateľa.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Simi
    Dik,
    a ako mám prepočítať tie forinty na EUR ?
    Najprv forinty na Sk a potom Sk na EUR ?
    Simi
    http://openiazoch.zoznam.sk/info/kalk.asp
    V časti nástroje - kalkulačky - prevod mien máš prevody mien z hocijakej na hocijakú. Najmä pred vznikom eura a aj pred novelizáciou zákona o cestovných náhradách to bola bomba. Aj dnes - exotické kurzy "sovietských" republík - napr.
    Link som asi nezvládol. Budem trénovať

    Zistil som, že link funguje!

    Simi je offline (nepripojený) Simi

    Simi
    Dakujem všetkym za radu.
    PS : Ak existuje nejaká kniha o ZSC+SC s praktickými príkladmi dajte mi echo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Simi
    Dakujem všetkym za radu.
    PS : Ak existuje nejaká kniha o ZSC+SC s praktickými príkladmi dajte mi echo.
    Je to zákon o cestovných náradách, ak odoberáš Poradcu tam to je aj s príkladmi, len teraz neviem v ktorom čísle. Skús pohľadať.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Tweety
    Je to zákon o cestovných náradách, ak odoberáš Poradcu tam to je aj s príkladmi, len teraz neviem v ktorom čísle. Skús pohľadať.
    Je to Poradca č. 10/2005.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Simi
    Dakujem všetkym za radu.
    PS : Ak existuje nejaká kniha o ZSC+SC s praktickými príkladmi dajte mi echo.
    Alebo zbehni do dobréh kníhkupectva (ak si z Bratislavy, môžem poradiť vydavateľstvo Elita na Klincovej ulici) a pohľadaj nejakú publikáciu s komentárom. Na túto tému je tam kopec literatúry.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Jedna s.r.o. poverila zamestnanca druhej s.r.o.(závislé osoby), aby sa zúčastnil veľtrhu v Budapešti. Bol tam 2 dni.

    Cez Visa kartu si vybral 10000 HUF - tieto som zaúčtovala priamo z účtu ako preddavok na prac. cestu v kurze komer. banky - 1546,38 SKK.(účet 335)

    Priamo na mieste zaplatil za ubytko v hoteli Visa kartou 24 985 HUF - t.j. 3895,54 SKK(doklad je vystavený na s.r.o.+jeho meno,ak to nie je súčasť cesťáku zaúčtujem na 518????).

    Doniesol mi ešte pár dokladov na parkovné v HUF, to zaúčtujem ako súčasť cesťáku na 512 kurzom NBS v deň vyúčtovania?????

    A samozrejme mu prináležia diéty vo výške 2 dni x 30 EUR = 60 EUR.

    Vyúčtovanie uskutočním v SKK(so súhlasom poverenej osoby) takto????

    napr. 20.12.05 diety 30x2=60 EUR x 37 = 2220 SK 512/333
    parkovné 500 HUF x 15,5(kurz 20.12.05) = 77,5 SK 512/333
    vyúčtovanie: (2220+77,5)-preddavok 1546,38=731,12 SKK
    333/211
    vyúčtovanie preddavku: 1546,38 333/335

    Je takýto postup správny, prosím poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.