Zavrieť

Porady

čo s červenou obývačkou?

aký postup zvoliť na premaľovanie obývačky, ktorá je v tmavo-červenej farbe? Farba sa nedá zoškrabať, je tam nová stierka a na tom farba, takže by to šlo dole asi jedine so stierkou. Máte niekto skúsenosti? Chcel by som tam dať niečo svetlé.
Pre rypákov - farba je tam ešte od pôvodných majiteľov. Nebol to náš výber...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No skúsiť umyť steny mazlavým mydlom ....
    potom použiť soľ na steny ( neutralizačnú soľ TELSAL) .. a vymalovať na bielo ... a potom zvolený odtieň. Asi takto by som to riešila ja.

    Ja som mala sýtomodrú farbu ale takú, že sa mi chcelo zvracať pri pohľade na ňu, studená bola ako des ... a tiež som to riešila umytím.
    Naposledy upravil Xanti : 27.05.14 at 08:37
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska pozn.: nemusí byť mazľavé. používam - na pranie
    Xanti Ja som na mazlavé natrafila pred rokmi, nedám na neho dopustiť. A v podstate len sa kydne do vody, rozmieša hned je rozpustené a hajde umývať.
    lujza.j Ja tiez nastruhanu lanzu
    jslancik perfektné. Umyť, jasná vec. Ešte môžem vyskúšať správnu tvrdosť kefy, čo by mohlo dosť pomôcť. Ale google mi nenašiel "soľ na steny". Či myslíš slanú vodu, alebo čo? koľko soli?
    Xanti Fúha nie to je neutralizačná soľ, to mi raz ponúkli vo farboch lakoch ked som spomínala, že chcem čerstvú omietku maľovať.... Volá sa to TELSAL hádam nebude reklama http://www.barvy-polak.cz/kategorie-...%AD%20s%C5%AFl túto som používala, v podstate ako som pochopila aj na moc špinavé steny resp. miesta sa dá použiť.
    srska nešpekuluj s kefou - stačí zarobiť a s porádnou štetkou to pôjde dole. potom vymaľuješ nabielo a následne akou chceš
    alaya1 my sme steny umyvali tiez mazlavym mydlom a obycajnou hubkou, na umyvanie tela.
    jslancik jj, ak pôjde štetkou, tak nebude dôvod použiť nič tvrdšie.
    srska + "letnou" vodou
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    V ponuke su teraz aj prekrasne trendy tapety....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska aj 3d - http://pirsc.cz/3d-tapety/
    jslancik nežartuj. Mám v spálni perfektné tapety, ale desím sa toho, ako ich budem po čase dávať dole. Ale mohol by som do obývačky dať "textilnú omietku" Tá by sa dala dať dole plynovým horákom
    srska daj na stenu "kavjór" :-)))
    Emka Roman my sme kedysi ( v nevedomosti) natreli latexovou farbou druhé tapety ( lebo povodné boli ako pyžamo )
    PS
    Potom bola drobná sranda, keď sme to dávali dolu :
    - zo 6 hodín
    - záhradnícka stiekačka s teplou vodou
    škrabky
    - nadávky
    atď
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja som našla toto:http://www.colorcompany.sk/sk/produk...arych-maloviek
    Musím sa pozrieť v obchodoch na zloženie a cenu,či to nie je obyčajný mydlový roztok,lebo mazľavé mydlo je klasika-ak samozrejme vieš,čo za farba tam je.Skúšal si už,či reaguje na špongiu s mydlovým roztokom?
    Emka Roman Inak najrýchlejšie je natrieť bielym emailom a potom vymaľovať na ako chceš

    Takto museli urobiť švagrinej kuchyňu, lebo povodné tapety boli prilepené takým hnedým sajrajtom - - asi ako obuvnícky glej
    vlado 33 Ešte doplním: Ja by som to striekal maliarskou pištoľou, po valci alebo štetke ostávajú mapy. Požičiaš v požičovni náradia.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik no isto. to si ľudia už ani vymaľovať byt NECHCÚ sami? Byt som si sám prerobil a vymaľovať nechám "profesionála"?
    Emka Roman Najlepšie je keď každý robí to, čo vie.

    Ak máš pocit, že vieš maľovať, tak maľuj.
    Ale potom sa nepýtaj ako !!!!!!!!!!!!!!!!
    jslancik spraviť si sám viem a chcem, ale nechám si poradiť v nejasnostiach.
    Emka Roman šak dobre
    jslancik hlavne v pohode, s úsmevom a nerozčuľovať sa.
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    my sme mali po predchádzajúcich majiteľoch fialovú - podarilo sa mi ju prekryť na 4 x s primalexom polar, do ktorého som primiešal trošku latexu.

    čo s červenou obývačkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.