Zavrieť

Porady

ako vyčistím žehličku?

ahoj
poradte mi prosím, ako vyčistím žehliacu plochu žehličky?
nečakane mi vyfrkla voda z naparovania a ja som to obtrela o žehliacu dosku a tá si mi mrcha prilepila o žehličku...
neviete, či existuje niečo, aby som žehličku nepoškriabala, ale vyčistila?
1000x vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    mne ked sa podari nieco prezehlit (vacsinou detske tricka s gumenymi potlacami) a zehlicka este "nevychladla" na potrebnu teplotu, tak takuto zehlicku ihned obtriem o cistu plachtu. Mozno by pomohlo znovu ju zapnut, nechat to zoskvarene roztopit, vytiahnut zo zastrcky a "vyzehlit" to do cistej handry, utierky a pod.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    tiny77 Pozri príspevok
    mne ked sa podari nieco prezehlit (vacsinou detske tricka s gumenymi potlacami) a zehlicka este "nevychladla" na potrebnu teplotu, tak takuto zehlicku ihned obtriem o cistu plachtu. Mozno by pomohlo znovu ju zapnut, nechat to zoskvarene roztopit, vytiahnut zo zastrcky a "vyzehlit" to do cistej handry, utierky a pod.
    nefunguje

    maruskadva je offline (nepripojený) maruskadva

    maruskadva
    ja to robím jednoducho,ked je žehlička ešte teplá,očistím ju mokrou handrou s trochou tekutého prášku-cif alebo niečo podobné a utriem dosucha.zatiaľ vždy sa mi to podarilo bez poškriabania.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Ja takto špinavú žehličku čistím tiež za tepla do suchej handry, ale tým spôsobom, že ju veľmi silno potiahnem cez hranu stola prekrytú suchou plachtou na žehlenie. A tým tlakom o hranu idú prilepené zvyšky celkom dobre dolu zo žehliacej plochy a bez poškrabania. Robím to aj niekoľkokrát po sebe. Skús.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Na noviny si nasyp soľ,zapnutou horúcou žehličkou šúchaj po nej.Poškriabať by Ti ju nemalo a je to účinné.Napíš či pomohlo.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Ináč, dajú sa kúpiť aj špeciálne čističe na žehličku, ak Ti tie "babské rady" nepomôžu.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Na handricku nalej ocot, posyp solou a poloz na nu teplu zehlicku. Nechaj ju stat dlhsiu chvilu. Potom len zotri. Ked sa ti to nepodari na 1.x zopakuj to. Ja to robim dlhe roky a funguje mi to.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ja som si v drogerií kúpila volá sa to Tepuna vyzerá to ako zubná pasta. Keď je žehlička horúca natriem tam tento prípravok,ešte zatepla ho zotiem handričkou.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta

    skúšala som fakt všetko aj tú soľ, aj ocot so soľou (do drogérie som mala v pláne ísť dnes...) ako poslednú možnosť som brala tú radu od Braňa - gél alebo penu na holenie

    NESKUTOČNE ÚŽASNÉ !!!

    krásne nám voňal byt - myslím vážne, lebo ešte aj syn kričal na manžela: "tatinko, pod sa pozrieť, ako to tu vonia"

    že bol zadymený celý dom nehovorím....


    ale pomohlo, žehlička je krásne čistá

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Luna Pozri príspevok
    Ja som si v drogerií kúpila volá sa to Tepuna vyzerá to ako zubná pasta. Keď je žehlička horúca natriem tam tento prípravok,ešte zatepla ho zotiem handričkou.
    Ja som kúpila na jarmoku tiež v ružovej tube ružový prostriedok a je to podobný názov, ako Janka písala. Ale mám už len prvé písmená..Tapu....ale je tu kontakt na dovozcu do SR...je to firma VOPA-MARTIN tel. 0907815491,0903965992. Skús si tam zavolať, ten prostriedok na vyčistenie žehličky funguje výborne.
    Naposledy upravil DanielaSL : 07.05.08 at 07:10 Dôvod: doplnenie písmena

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    ja mám takýto problém - nepoužívam destilovanú vodu, robím chybu - viem, a niekedy mi cez dierky spolu s parou vypadáva rozdrvený vodný kameň. Raz za čas ho silným tlakom pary zo žehličky "vytrúsim". Je aj iné riešenie a zbavím sa vodného kameňa natrvalo? Ďakujem za vaše odpovede.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo nepoužívaš destilovanú vodu? Je problém ju kupiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.