Zavrieť

Porady

Krstní rodičia.

Dobry den,potreboval by som radu ohladne,,krstnych rodicov,,.Momentalne sme v zahranici (USA),kde nasi znamy si mna aj s mojou priatelkou pozvali (poziadali) za krstnych avsak ma to hacik ..nemame tuna krstne listy takze chceju to spravit tak ze dieta pokrstia dalsi znamy(poliaci) ktory tu maju krstne listy a my budeme krstny akosi na papieri....,ale mne osobne sa to prieci pretoze ten je krstny kto krsti v kostole nie?
Ma s tym niekto skusenost? Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chruno je offline (nepripojený) chruno

    chruno
    Daj si krsne listy poslat postou a zatial ak ich potrebujes rýchlo nech ti ich z domu naskenuju a poslu cez Skype.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    palus Pozri príspevok
    Dobry den,potreboval by som radu ohladne,,krstnych rodicov,,.Momentalne sme v zahranici (USA),kde nasi znamy si mna aj s mojou priatelkou pozvali (poziadali) za krstnych avsak ma to hacik ..nemame tuna krstne listy takze chceju to spravit tak ze dieta pokrstia dalsi znamy(poliaci) ktory tu maju krstne listy a my budeme krstny akosi na papieri....,ale mne osobne sa to prieci pretoze ten je krstny kto krsti v kostole nie?
    Ma s tym niekto skusenost? Vdaka.
    A pýtajú od vás krstné listy? Ja keď som bol ako krstný, tak nikto nič odo mňa nepýtal, zapísali ma do krstného listu krstnej dcéry.

    palus je offline (nepripojený) palus

    palus
    ...no je to uz tento vikend a neni mozne zo slovenska dostat tie krstne listy je to dost komplikovane.. ( neni tam ziadna rodina)...krstne listy musia byt ! je natrafene na takeho knaza co to vyzaduje ( aj ked mame )....ale zaujima ma jedna vec ze ci mozeme byt krstny ked v kostole krstil niekto iny? moj nazor je ze nie ale ty co nas pozyvaju tvdia ze na papieri budeme my ale pre nas je hlavne to v kostole pretoze nemali by sme dobry pocit dalej.....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    palus Pozri príspevok
    ...no je to uz tento vikend a neni mozne zo slovenska dostat tie krstne listy je to dost komplikovane.. ( neni tam ziadna rodina)...krstne listy musia byt ! je natrafene na takeho knaza co to vyzaduje ( aj ked mame )....ale zaujima ma jedna vec ze ci mozeme byt krstny ked v kostole krstil niekto iny? moj nazor je ze nie ale ty co nas pozyvaju tvdia ze na papieri budeme my ale pre nas je hlavne to v kostole pretoze nemali by sme dobry pocit dalej.....
    Ja neviem, ako to majú tam v USA, ale tu, ak si raz v kostole ako krstný pri krste, tak aj v papieroch si uvedený ako krstný. Neviem ako to chceš urobiť, aby si v papieroch bol ty a pri obrade bude niekto iný.

    Tak nechajte obrad spraviť niekomu inému (formálny krstný) a skutočným krstným buď ty. Ja som si jednu krstnú dcéru vyženil (nebol som pri jej krste, bola tam vtedy ešte moja frajerka, súčasná manželka). Druhej som už pri krste bol a nerobím rozdiel, že tej som bol pri krste a tej nie. Pre mňa sú to krstniatka obe rovnako. Prečo by ste memohli byť krstnými rodičmi aj keď to nebude na papieri?

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    dôležité je to hlavne v kostole, nejde predsa o formalitu, situácia je nepríjemná hlavne s náboženského pohľadu, ten kto nemá s cirkvou nič spoločné rozdiel nepochopí

    Podľa informácií od katechétky, je prípustné a bežné zastupovanie pri krste, s tým že musí byť doložené, že tí čo sú zastupovaní majú skutočne krstné listy. Napr tu, boli krstní rodičia v Anglicku a boli zastupvaní inou osobou, v skutočnosti sa ale stali krstnými manželia v Angllicku

    Bolo by dobré zistiť či bude postačujúce v USA predložiť krstné listy oneskorene

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Nemyslím si, že krstným rodičom sa staneš iba pri krste. Tam sa to iba začína. A ak chcete byť dobrými krstnými rodičmi, aj keď s ľútosťou, ten jeden deň prežijete. Veď pri krste budete, len o pár krokov ďalej. A naozaj si skúste zistiť, či nemôžete doložiť krstné listy dodatočne. Možno by sa to tým vyriešilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.