Zavrieť

Porady

Z COHO VYPLATIT BYT

Dobry den.
Mam podobny problem ako "predrozvodom" tiez riesim otazku vyplatenia penazi za byt.Druzstevny byt ostane manzelke a detom na tom sme sa dohodli no chcem sa opytat na to ze zena nema peniaze aby ma vyplatila.Mam strach ze ich ani nezozenie.Otazka? Dostane zena s prijmom okolo 9000 sk taku hypoteku alebo pozicku aby mi mohla vyplatit za byt 500 000sk? Alebo ako sa to da riesit.Prosim o skoru odpoved,dost ma to suri.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    3 deti, 9 tis. príjem mínus nájom, mínus poplatky, mínus ostatné nutné výdavky. Tomu určite ani vy neveríte, že by jej niekto poskytol úver na 500 tisíc.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    - ale nedá mi. Žena s príjmom 9000 Sk s deťmi v družstevnom byte sama !!! Klobúk dolu. Ešte predstava, že deti sú maloleté, a bývate v Bratislave....

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Janozeziliny Pozri príspevok
    Deti su dve a dospele , sorry zabudol som jedno uz robi druhe konci skolu v tomto rocniku
    Ospravedňujem sa, môj príspevok je zjavne mimo témy.
    Obsah textu bol pre mňa tak závažný, že som veľavravné "janozeziliny" ani nepotrehla.

    K téme - Myslím si, že úver vaša manželka nedostane.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Možno by bolo lepšie, keby sa družstevný byt odkúpil do vlastníctva a predal. Bývať sa dá aj v nájomných bytoch.
    Alebo - ak má peniaze manžel - nech vyplatí manželku.
    Este nerozumiem tomuto..."Bývať sa dá aj v nájomných bytoch".Aky to je najomny byt? To je akoze byvat u niekoho kto ma byt v OV a ja tam budem vlastnikovi bytu napospas? Alebo to je byt druzstevny a budem tam byvat ako najomnik ( ako doteraz v 3 izb.byte) s moznostou odkupenia bytu?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj teraz ste nájomcovia (takmer) napospas. Pravdaže v družstevnom byte ste trochu iní nájomcovia ako napr. v štátnom byte, ktorý sa už nedá odkúpiť za zostatkovú cenu, alebo ako v nájme u súkromníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.