Zavrieť

Porady

Ako sa povie po poľsky vodník?

Zajtra idem na výlet do Krakowa, myslela som, že si pozriem ku jazierku vodníka, nech mám aj nejaký úžitok a neviem zistiť ako sa povie vodník po poľsky. Google mi tiež nepomohol. Chcem takého sediaceho na kameni.
Ďakujem
afrikánka Teda, ja neviem....ale pri nákupoch v cudzine, keď neviem povedať, tak ukážem na tovar. Veď vodník ku jazierku, nie je ako kypriaci prášok v hypermarkete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    chlop podwodowy

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    tak si ho nakresli a ukáž mu, zelený, klobúk vlasy... hrnček s dušičkou . inak povie sa wodnik
    Mária27 nejakého si mohla vytlačiť z netu - aj priamo to jazierko, aj po polsky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pýtaj ...
    Proše pana...jest u nego posąg wodnika ?
    Anika61 )
    IvetaH ten by sa mi páčil

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    wodnik, duch wodny

    ked neviem najst preklad nejakeho slova priamo, pomaham si prekladom slovencina - anglictina a anglictina polstina, pripadne to iste cez nemcinu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Komentár pre všetkých: Ďakujem veľmi pekne, ak zadám wodnik vyhodí mi na 90% vodnára ako znamenie. Ale nevadí, poviem im zajtra všetky vaše návrhy, verím že sa dohodnem.
    Tweety Mne preložil Translator .
    Mária27 u nás je to hastrman
    Žabinka a mne automaticky napadlo unterwassermann.. v pôvodnom význame to síce bolo myslené ako podvodník, ale možno by to prekladom jednotlivých častí spojenia pochopili ako pod-vodný-človek, čiže vodník.. ale nie, srandujem.
    Mária27 Hastrman je skomolené wasserman.
    Oliwa Žabík, detto aj mne... Rúžičková v Slunce, seno... rozhovor s obchodníkom, keď kupovali v Nemecku počítač a vytasila zo záhrenia "babičciny zlaté zuby" - echt gold... My nejsme žádní unterwassermani...
      zbaliť

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    No a ešte ako sa povie mimozemšťan, vraj ufoludek.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nerozumiem tvojmu problému. Keď som zadal do translate.google.com na preloženie vodník, tak preloží wodnik.
    A ak si stiahneš appku slovníka, tak tam to určite tiež bude.
    IvetaH Problém nemám, písala som v jednej odpovedi, že ak zadám do googlu wodnik - ukáže mi vodnára - znamenie zverokruhu. Včera som potrebovala nájsť ponuku vodníkov v poľsku, aby som si vedela urobiť predstavu akého chcem a aké sú ceny. To bolo všetko.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Poviem mu po slovensky "vodník" a Poliak vie, čo chcem. Chce predať, tak rozumie všetko, aj zložitejšie výrazy, nemá s tým žiaden problém (o.i. vodník - wodnik)
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 Dnes je už na výlete - zajtra nás možno poučí.
    mareko Majka ja viem, no veď pôjde možno opäť
    IvetaH Kukni vyššie odpoveď, chcela som ísť pripravená.
    Tweety Tak ako? Máš vodníka?
    IvetaH Vodníka mám, a si predstav u nich nie je taký populárny ako u nás.
    korela On je skôr populárny v Čechách ako a na Slovensku, tradícia rybníkov. Rovnako je frekventovaný čert v ich rozprávkach. U nás prakticky neznámy. Nie je mi ľúto ani za jedným, tým ti nechcem pokaziť radosť z nákupu. :-)
    Tweety Máš na záhrade potok alebo rybníček, že si chcela hastrmana, či?
    Mária27 Nás ako deti strašili s hastrmanom, že nás stiahne, ak budeme nazerať do studne.
      zbaliť

    Ako sa povie po poľsky vodník?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.