Zavrieť

Porady

Plynove kurenie kotlom

Ahojte, mam otazku: Ako nastavit co najekonomickejsie, najoptimalnejsie teplotu na kurenie bytu plynovym kotlom. Jedna sa mi o co najmensiu spotrebu m3 plynu. Poradte, momentalne mam: cez den 19C, na noc 21C. Mozte uviest aj casove harmonogrami a svoje skusenosti so zmenou teploty.
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    S tou teplotou to nemáš náhodou naopak. My keď nie sme doma a v noci máme teplotu nastavenú na 18-19°C, cez deň na 21. V noci si pod perinou a je lepšie keď sa vzduch čím menej vysušuje.
    Nam prave vcera robili zarucnu kontrolu kotla Protherm a pan Majster za to vzal 70 €... Je to normalne ? Za necelu hodinku "prace" ? Kam s tymi cenami spejeme ? Buduci rok to bude mozno 80, alebo hned gulatych 100 !
    Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to...

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Pri nastaveni optimalnej teploty v izbe musis vychadzat z vlastneho pocitu tepelneho komfortu v byte + z pravidla, ze kazde zvysenie teploty o 1 stupen ti zvysi mesacne naklady na vykurovanie o cca 6-7%.

    Stanov si, pri akej teplote sa este citis v byte prijemne - zvycajne je to cca 21°C. Ale v domacnostiach s malym dietatom to moze kludne byt 22-23°C. Na noc kludne teplotu zniz o proti tepelnemu komfortu 2-3 stupne dole (to iste, ked si cez den prec).

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    Silvika70 Pozri príspevok
    Nam prave vcera robili zarucnu kontrolu kotla Protherm a pan Majster za to vzal 70 €... Je to normalne ? Za necelu hodinku "prace" ? Kam s tymi cenami spejeme ? Buduci rok to bude mozno 80, alebo hned gulatych 100 !
    Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to...
    tiež ma ide hodiť o zem ked vidím takéto sadzby. v akom si regione? treba aj pohľadať viac majstrov po okolí, mne akurát dnes menil na prothermáckom kotli pokazenú zapalovaciu elektroniku, s diagnostikou chyby, výmenou a dopravou to spravil za 80€.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    rizlon Pozri príspevok
    Ahojte, mam otazku: Ako nastavit co najekonomickejsie, najoptimalnejsie teplotu na kurenie bytu plynovym kotlom. Jedna sa mi o co najmensiu spotrebu m3 plynu. Poradte, momentalne mam: cez den 19C, na noc 21C. Mozte uviest aj casove harmonogrami a svoje skusenosti so zmenou teploty.
    Vdaka
    ja som napríklad špekuloval na kotli protherm panter čo mám doma aj s teplotou vykurovacej vody, podla odpočtov plynomeru mi vychádza, že je účinnost kotla vyššia čím je vyššia teplota VV, takže som našiel kompromis medzi teplotou vody a komfortom v interiéri a je to. na tak lacný kšunt som bol so spotrebou spokojný, zožerie to okolo 2000m3 za sezonu pri kúrení na 21C na 200m2 plochy. akurát by ten bazmek mohol byť kvalitnejšie spracovaný.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    U mňa bol iba 30 min, a stálo to 60 evri. Okolie BA (25 km)

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nas stala kontrola a vycistenie kotla 20 EUR. Robota trvala asi hodinu.

    Plynove kurenie kotlom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.