Zavrieť

Porady

program pod linuxom

Ahojte neviete mi niekto paradiť program pre jednoduché učtovníctvo ( fakturácia , sklad ) , ktorý bude korektne bežať pod Linuxom Mandriva a je možné si ho aj bezplatne odskúšať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kamowski znova oživím túto temu, riešenie popisujem tu:
    http://www.linux-mint-czech.cz/faktu...ofit-este-raz/

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    kamowski Pozri príspevok
    viem, že je to stará téma ale chcel by som vedieť, či a ako si to poriešil?
    neviem Ti odpovedať a neviem, či Ti odpovie zakladateľ tejto témy - jeho posledná aktivita bola založenie tejto témy pred 4 rokmi.....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Veď to by predsa malo ísť. Je to podobné ako rozdiely medzi MSO a OO.
    Načo kupovať drahý WINDOWS, keď máš LINUX zadarmo.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď to by predsa malo ísť. Je to podobné ako rozdiely medzi MSO a OO.
    Načo kupovať drahý WINDOWS, keď máš LINUX zadarmo.

    mal som lepšiu mienku o tebe ale týmto si sa úplne zhovadil/a

    OOo JE alternatíva k MSO a je multiplatformová a zadarmo

    Tu niekto hľadá linuxovú alternatívu k hociktorému účt. programu a určite to nechce zadarmo.
    To, že niekto používa linux nie je o tom, že chce mať všetko zadarmo.
    Predpokladám, že aj ty ako winfun máš pc plné free (alebo aj ukradnutých) programov.

    Pletieš si mobilizáciu s kanalizáciou a robíš to ešte úmyselne

    p.s kým som mal win, používal som ako tisíce ľudí TC zadarmo. Bol som s ním nadmieru spokojný a kúpil som si ho aj keď som nemusel. Dnes, keď som na linuxe, tak isto kliknem na "donate" a prispejem ak som s programom spokojný. Je to o princípe nie o zaslepenosti.
    Naposledy upravil kamowski : 02.10.12 at 10:14

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    kamowski Pozri príspevok
    viem, že je to stará téma ale chcel by som vedieť, či a ako si to poriešil?
    pod linuxom beží účtovný program V SOFT

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    Vela ucto programov su este aj v tejto dobe robene pre systemy msdos, pripadne win98 a podobne. Taketo programy velmi pravdepodobne budu bezat pod emulatorom windowsu, trebars Wine (je ich viac.) .

    Treba ich len otestovat. Problem vidim jedine v tlaci, ale aj to sa da ponastavovat, pripadne, ked je velmi zle, tak tlacit do pdf a pdf uz potom tlacit v nativnom programe po linuxom.

    Dalsia, i ked drahsia moznost je vo virtual machine. Cize spustenie komplet systemu windows pod linuxom. A v tomto prostredi spustit uz samotne uctovnictvo. Tak bude fungovat akekolvek ucto pod Win. Len ak to chcete legalne, treba si kupit aj windows licenciu.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    to blondy: ďakujem za odpoveď, ale vsoft nie je pre mňa vhodný. Mám externú účtovníčku, potrebujem len sklad a fakturáciu a aj keď vsoft obsahuje tieto moduly, pri množstve mnou vydaných faktúr je 400€ za sklad a fa veľa.
    to goosesk: win mám legálne a virtualbox sa mi tiež javí momentálne ako jediné schodné riešenie pre soft, ktorý používam.
    Ak môžte, dajte link na vami spomínané dos/win98 programy nech otestujem.
    Ďakujem
    Naposledy upravil kamowski : 02.10.12 at 11:48

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    napriklad mrp. ale je ich urcite viac. Ked som kupoval tlaciaren s fiskalom, tak tam bol zoznam firiem, ktorych uctovnictvo fungovalo s danym fiskalom a to som nechapal kolko firiem mame na slovensku co robia uctovnicky software. Cize, pozrite kompatibilitu hardwaru so softwarom a mate minimalne 20 roznych ucto-programov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.