Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Bývalý zamestnanec ma požiadal o ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Počas PP vykonával zárobkovú činnosť, ale nedosiahol žiaden príjem. Bol evidovaný na DÚ - mal pridelené DIČ. V novembri ukončil PP a bol evidovaný na UPSVaR. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie a aké doklady má doložiť o tom, že nepoberal príjmy z inej činnosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzlik1 je offline (nepripojený) zuzlik1

    zuzlik1
    dobrý aj ja mám podobný problém mal živnosť celý minulý rok ale nemal žiadny príjem ale odvody si platil ake danové alebo ako mám pokračovať

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Môžete mu urobiť ročné zúčtovanie, keďže nemal iné príjmy. To, že má pridelené DIČ, ešte neznamená, že tie iné príjmy má. Nepotrebujete mať žiadne ďalšie potvrdenia o tom, že iné príjmy nemal - zamestnanec to predsa podpisuje v samotnej žiadosti o ročné zúčtovanie dane.

    bumbu je offline (nepripojený) bumbu

    bumbu
    Ďakujem za odpoveď. Ale zamestnanec nemal živnosť, ale iba províznu zmluvu, na základe ktorej mal poisťovať a teda poberať províziu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.