Zavrieť

Porady

S detmi k doktorovi

Zdravim poradaci,
chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s chodenim s vasimi detmi k lekarovi. Pretoze u nasej doktorky bolo isteho casu napisane ze treba chodit s detmi do 18 rokov s dospelou osobou. A odvtedy vzdy ked k nej s dietatom idem tak musim podpisovat suhlas s osetrenim. Je to skutocne potrebne? A je to ine u odbornych doktorov ako u obvodneho? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...vynimočne by možno po dohode s lekárom stačilo aj telefonicky sa ozvať, že dieťa sa dostaví na vyšetrenie samo, a potom pri najbližšej návšteve dodatočne podpísať predmetný súhlas..

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    nerobia to všetci lekári,ale Vaša lekárka postupuje v zmysle zákona.Tí,ktorí berú dieťa do 18 samé,riskuju,že rodič v prípade nesuhlasu dá na lekára sťažnosť a vyhrá.Ja to robím u neznámych pacientov takto,u známych =tým myslím dlhoročných,nie susedov´=vezmem dieťa,ale nikdy nerobím žiadny zákrok bez zvolenia rodiča.Ani žiadny výkon suviasiaci s platením.Toto prináša doba,v ktorej sa robí pohon na lekárov=vyplýva z toho,že lekári sa bránia a začínaju byť veľmi opatrní.Viac,než je zdravé.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim poradaci,
    chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s chodenim s vasimi detmi k lekarovi. Pretoze u nasej doktorky bolo isteho casu napisane ze treba chodit s detmi do 18 rokov s dospelou osobou. A odvtedy vzdy ked k nej s dietatom idem tak musim podpisovat suhlas s osetrenim. Je to skutocne potrebne? A je to ine u odbornych doktorov ako u obvodneho? Dakujem
    Naša obvodná lekárka ešte nikdy nechcela nič podpisovať a pritom tam vždy so synom chodím aj ja, ale u odborných lekárov vždy musím podpísať súhlas.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Moja dcéra mala teraz v apríli 19 rokov. V decembri ju operovali.
    Ja ako zákonný zástupca som musela podpísať že súhlasím aby ju operovali v celkovej anestéze hoci je už dospelá. Po operáciíí ako 18-ročná chodila stále na rehabilitáciu na detské oddelenie aj keď ju operovali na dospeláckom oddelení.

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    MANZELKA MI HOVORI-----ZE U NASEJ V MARTINE STACI ZATELEFONOVAT ALE URCITE JE TO POTREBNE

    Mixa je offline (nepripojený) Mixa

    Mixa
    Zdravím!
    Váš príspevok dosť ma dosť prekvapil - u nás chodia k pediatrovi bežne deti bez sprievodu rodičov, už aj zo základnej školy (14-15-ročné) a nikdy s tým nebol najmenší problém, ani som o podobnom prístupe v ambulancii ešte nepočula. Aj keď v princípe sa takýto postup zo strany lekára dá pochopiť, povedzme z hľadiska ochrany mladistvých, alebo ich schopnosti porozumieť a interpretovať diagnózu a odporúčania lekára rodičom, v praxi som sa s tým ešte nestretla a ťažko viem zhodnotiť, či by som takýto prístup nášho pediatra uvítala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.