Zavrieť

Porady

Možem dať exekútorovi vymáhať zameškané výživné a žiadať náhradné výživné, ak ex nastúpil výkon trestu?

Mám už 2 právoplatné trestné rozkazy, už zas to bude skoro rok,čo mi riadne neprispieval na deti. Chcem žiadať o náhradné výživné, ale práve nastúpil výkon trestu. Z basy mi budú niečo(výživné) posielať pre deti?Možu sa trestné príkazy premlčať? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môžeš. A je jedno, či ex je alebo nie je vo výkone trestu..... Pokiaľ rozhodnutie o výživnom je právoplatné, môžeš kedykoľvek navštíviť exekútora - je to aj exekučný titul.
    Pokiaľ je v base - má možnosť (podľa toho, v ktorej skupine je zaradený) pracovať a z toho mu budú exekuovať. Ak robiť nebude - bude to mať ešte horšie.
    Môžeš požiadať o náhradné výživné - štát si to potom od neho skasíruje.

    Výživné je nepremlčatelné...a keď to má excekútor - tak pokiaľ nezaplatí, stále bude mu to visieť na krku... a exekútor po ňom pôjde....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch len pre poriadok, pravo na jednotlive splatky vyzivneho sa premlcuje ...

    § 77

    (1) Právo na výživné sa nepremlčuje. Možno ho však priznať len odo dňa začatia súdneho konania. Výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa.

    (2) Práva na jednotlivé opakujúce sa plnenia výživného a ostatné práva na peňažné plnenia vyplývajúce z tohto zákona sa premlčujú.
    červený gombík áááno, tento paragraf 77, odstavec 2 som mala na mysli, nechápem to, prosím o vysvetlenie.
    bubkoch to znamena, ze po uplynuti premlcacej doby pravo na nezaplatene jednotlive splatky vyzivneho alebo ine plnenia zanikne
      zbaliť

    Možem dať exekútorovi vymáhať zameškané výživné a žiadať náhradné výživné, ak ex nastúpil výkon trestu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.