Zavrieť

Porady

Drobná stavba na liste vlastníctva

Zdravím, potrebujem poradiť..je to dosť naliehavé!!! chcem kúpiť rodinný dom na hypotéku...viem, že bankový znalec posudzuje aj stavby, resp. prístavby v rámci domu..na jednom liste vlastníctva sa nachádza ,,rodinný dom,, a aj ,,zastavané plochy a nádvoria,, chcem vedieť, či drobná stavba, čiže do 25 m2 musí byť tiež zapísaná na liste vlastvíctva aj ked nemá súpisné číslo.. Ďakujem
Naposledy upravil Zuzka2411 : 27.05.14 at 08:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    No ja to tam mam
    Spôsob využívania pozemku:
    17 - Pozemok, na ktorom je postavená budova bez označenia súpisným číslom
    Co nie je na katastralnej mape a v LV je bud neskolaudovana alebo cierna stavba.
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    ak je to samostatna stavba/pristavba a znalec ju ocenuje tak aj ked je to drobna stavba tak to ma vplyv na cenu. Odporucal by som spracovat geometricky plan na tuto a stavbu a dat ju zapisat do katastra. V posledom obdobi som robil viacero podobnych geometrickych planov na drobne stavby "z dovodu" ze to potreboval znalec ocenit. Zaroven Vam vie geodet overit priebeh hranic pozemku a spravnost polohy "hlavnej" stavby.

    Zapis stavby sa vie realizovat aj pri kupe naraz, nemusite tak cakat naskor na zapis stavby (60 dni - zaznam) a potom na zmenu vlastnictva (30 dni - vklad).

    Nezabudnite si potom od obce vyziadat "papier" na to, aby ste si tu stavbu mohli zapisat do katastra. Obec bude len rada, aspon budete platit vyssie dane :-).
    Kvaka 28.05.14 11:21 priradil do Porady

    Drobná stavba na liste vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.