Zavrieť

Porady

začiatok podnikania na živnosť

ahojte, mam otazku.
chcela by som zacat podnikat na zivnost-a to,ze by som s par ludmi ponukla - kratkodobo - svoje sluzby (t.j. casnikov alebo kucharov) majitelom a prevadzkovatelom restauracii, barov, kaviarni atd pri vypadku pracovnej sily az do doby,kym si nenajdu vhodnu pracovnu silu na TPP.
patrala som v zivnostenskom zakone,ale neviem definovat nazov,ktory by podliehal tejto cinnosti.mam na mysli nieco take,ako personalny lizing.
zivnostensky zakon vsak uvadza,ze zivnosti nezodpoveda "poskytovanie služieb zamestnanosti".neviem sa v tom zorientovat.
prosiiiiiiiiiiiiim, vie niekto poradit?
a este jedna otazka,kolko moze zivnostnik zamestnat maximalne ludi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    pozniatko Pozri príspevok
    ahojte, mam otazku.
    chcela by som zacat podnikat na zivnost-a to,ze by som s par ludmi ponukla - kratkodobo - svoje sluzby (t.j. casnikov alebo kucharov) majitelom a prevadzkovatelom restauracii, barov, kaviarni atd pri vypadku pracovnej sily az do doby,kym si nenajdu vhodnu pracovnu silu na TPP.
    patrala som v zivnostenskom zakone,ale neviem definovat nazov,ktory by podliehal tejto cinnosti.mam na mysli nieco take,ako personalny lizing.
    zivnostensky zakon vsak uvadza,ze zivnosti nezodpoveda "poskytovanie služieb zamestnanosti".neviem sa v tom zorientovat.
    prosiiiiiiiiiiiiim, vie niekto poradit?
    a este jedna otazka,kolko moze zivnostnik zamestnat maximalne ludi? nestretla som sa nikde s obmedzeniami čo sa množstva zamestnancov týka
    1/Subjekty podnikania:

    Fyzická osoba(FO) – každá osoba nad 18 rokov.

    Právnická osoba(PO) – organizácie zapísané v obchodnom registri (OR).

    Podnikateľ – môže byť každý občan, ktorý dosiahol vek 18 rokov, je spôsobilý na právne úkony a je bezúhonný.


    Práva podnikateľa:
    1) Právo používať obchodný názov (meno)

    2) Právo nadobúdať majetok v neobmedzenom rozsahu

    3) Právo zamestnávať neobmedzený počet zamestnancov

    Povinnosti podnikateľa:

    1) Povinnosť viesť pravdivo účtovníctvo

    2) Chrániť životné prostredie

    3) Povinnosť neohrozovať zdravie zamestnancov

    4) Povinnosť platiť štátu daň

    2/
    http://www.gamo.sk/it-sluzby/outsourcing

    gurbalka je offline (nepripojený) gurbalka

    fyzioterapeutka a raz snad zarabajuca sama na seba ...viac gurbalka
    Dobry den, chcela by som zacat podnikat ako fyzioterapeutka t.j. masaze a cvicenie, no v zivnostenskom zakom som na to nenasla aky druh zivnosti to je......nasla som tam sice masera......ale neviem ci sa aj toto moze radit pod masera.....a tiez by som chcela vediet ci su nejake ulavy na daniach pre zacinajucich zivnostnikov a ako je to s podnikanim popri zamestnani......platim odvody aj ja ako zivnostnik alebo iba moj zamestnavatel kedze budem este zamestnana......kazdy mi hovori nieco ine......dakujem
    dakujem za info, myslis, ze outsorsing by bol vhodny aj na takyto druh cinnosti?
    .....ten citat je super....

    začiatok podnikania na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.