Zavrieť

Porady

Mozem preniest vsetky naklady za psa na szco?

Dobry den, chcel by som sa opytat na taku moznost, ze:

Mam vlciaka ako sukromna osoba, rozmyslal som na tom, ze pojdem na mestsky urad a zmenim jeho majitela-mna na moju szco zivnost. Nemam ziadnu prevadzkaren ani obchod, byvam s rodicmi. Jediny sklad co mam je kartonova krabica velkosti stareho monitora od PC v mojej "detskej izbe" :-) Zivnost sa tyka PC oprav u zakaznika doma. Preto by som sa chcel opytat ci by bolo mozne ho previest ako "strazneho psa" alebo na nieco ako "osobneho ochrankara" :-) s tym, ze si budem uplatnovat vsetky vydavky na ockovanie, nakup granul, danove priznanie atd...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... pekne si to napísal;
    na odpoveď však musíš rovnako kvalitne popísať, ako výdavky na tvojho psa budú súvisieť t.j. vplývať aj na výšku tvojich dosahovaných príjmov...
    Jozefrv Som zacinajuci szco takze neviem konkretne ani co sa pytat aby som bol jednoznacny. Moja predstava je asi taka, ze nesmiem dosiahnut za 1 rok vacsie prijmi ako 12 nasobok minimalnem mzdy. Dufam, ze sa podnikanie rozbehne a budem mat co robit aby som neprekrocil tuto hranicu Viem ze prvy rok mam odpustene. Preto uz teraz vsetko co viem si davam do nakladov, napriklad aj takeho psa. Ked mu kupim granule, za svoje sukromne peniaze a zdokladujem to blockami v szco tak budem v minuse ako szco, cize ak zarobim ako zivnostnik tak sa mi to odpocita z toho 12 nasobku. Rozumiem tomu zle? Alebo sa toto uz zacina prekrucat na danovy podvod? :-) Rad si to necham ozrejmit
    veronikasad Ak sa chceš vyhnúť povinnej registrácii, v SP musíš si "striehnuť" príjmy - nie výdavky. Príjmy nesmú presiahnuť 12-násobok minimálneho vymeriavacieho základu, nie min.mzdy. Aj pri uplatnení paušálnych výdavkov (bez nákladov na psa), žiadnu daň platiť nebudeš.
    marjankaj Možno ten pes je IT odborník. A pomáha mu pri opravách PC. V telke som videl ako pes privolal záchranku mobilom, tak prečo nie aj tu
    kopretinka 27.01.15 08:52 odstránil(a) z Porady

    Mozem preniest vsetky naklady za psa na szco?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.