Zavrieť

Porady

Poverenie zastupovania riaditeľa školy

Dobrý deň , prosím vás , mám napísať takéto poverenie , hľadám už dosť dlho , al neviem ako ho napísať ,na aký zákon sa oprieť.
Učiteľka bude zastupovať riaditeľku školy , pretože bude aj so zástupkyňou neprítomná 4 dni.
Ako jej mám vymedziť prac.náplň a rozsah kompetencií?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ALBINA Pozri príspevok
    Dobrý deň , prosím vás , mám napísať takéto poverenie , hľadám už dosť dlho , al neviem ako ho napísať ,na aký zákon sa oprieť.
    Učiteľka bude zastupovať riaditeľku školy , pretože bude aj so zástupkyňou neprítomná 4 dni.
    Ako jej mám vymedziť prac.náplň a rozsah kompetencií?
    Ďakujem.
    S niečím takým som sa ešte nestretla. Pozerala si to v 596/2003 aj v 553/2009?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Upravuje to § 9 ods. 2 Zákonníka práce, podľa ktorého zamestnávateľ môže písomne poveriť ďalších svojich zamestnancov, aby robili určité právne úkony v pracovnoprávnych vzťahoch v jeho mene. V písomnom poverení musí byť uvedený rozsah oprávnenia povereného zamestnanca.
    Takéto poverenie môže dať zamestnávateľ (štatutárny orgán) na dobu neurčitú alebo ad hoc na konkrétny čas (napr. na tie 4 dni).

    ALBINA je offline (nepripojený) ALBINA

    ALBINA
    Ďakujem , §9 som čítala , ale neviem , aký "rozsah oprávnenia povereného
    zamestnanca "tam mám napísať. Určite bude robiť len ozaj nevyhnutné
    veci počas tých štaroch dní.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    môže to byť poverenie na zastupovanie napr. v celom rozsahu práv a povinností štatutárneho orgánu alebo len na niektoré, napr. schvaľovať dovolenky, priepustky zamestnancom a pod.

    Poverenie zastupovania riaditeľa školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.