Zavrieť

Porady

Počet odpracovaných dní v mesiaci,denná vs.štvorsmenka.

Chcem sa spýtať ako je to s fondom pracovného času.Uvediem presne môj príklad.Pracujem vo firme xy v štvorsmennej nepretržitej prevádzke v osemhodinových pracovných zmenách.Napríklad v mesiaci 10/2011 mi vychádza odpracovať 23 pracovných zmien.Mzda je formou mesačnej mzdy (základ+príplatky),nie hodinovej.Tí zamestnanci,ktorí u nás pracujú iba na rannú zmenu,alebo na trojzmenku (po-pia)odpracujú iba 21 pracovných dní,toľko je pracovných dní podľa kalendára na tento mesiac.Nemal by som byť nejak zvýhodnený keď odpracujem o 2 dni viac,buď náhradné voľno alebo ako nadčas?Pretože takto robím 2 dni zdarma pre firmu.Robíme ststémom po dvoch dňoch dve ranné,poobedné,nočné,voľná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri nepretržitej prevádzke sa nerieši jeden mesiac, ale vypracuje sa pracovný kalendár tak, aby smeny vykryli fond pracovného času za 4 kalendárne mesiace.
    Takže sa môže-mohlo stať, že si mal menej smien v septembri, alebo budeš mať menej smien v novembri.

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Toto viem,ale nikdy sa nestalo že by som mal niektorý mesiac menej ako tý čo chodia iba napr.na rannú zmenu.Predtým som pracoval v inej firme a tam som robil 4 dvanástky (2 denné+2 nočné)a 4 dni voľna,platili nám 10,5h/zmenu a tam to sedelo,14,15,16 odrobených dní v mesiaci,ale tu robím 2dni rannú,2dni poobednú,2dni nočnú a dva dni voľna,platia nám 7,5 h/zmenu a nikdy to nevyšlo menej ako denný a neviem či raz rovnako,vždy viacej.Dá sa to vypočítať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak je tak ako píše, tak reklamuj u zametnávateľa, musia ti upraviť smeny alebo preplatiť nadčasy - ale na to si dávajú pozor, resp.majú dávať.

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Už to niektorý kolegovia reklamovali,resp.pýtali sa nato a bolo im povedané od konateľky,vraj dobre zarobia čo by chceli.A tak to bolo aj so stravnými lístkami dávali nám podľa toho koľko bolo kalendárnych prac.dní,no v tom sa polepšili a dávajú koľko je zmien.
    Ako by sa dalo legálne proti tomuto bojobať,lebo hneď povedia ak sa vám nepáči môžete ísť,alebo si niečo nájdu aby mohli zamestnanca vyhodiť aj ke´d má na neurčito.
    Ďakujem za názory a rady.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Prosím vás o radu: zamestnanec má v pracovnej zmluve uvedené: "Pracovný pomer je dohodnutý na zmeny nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, pričom ustanovený pracovný čas u zamestnávateľa je na 37,5 hodín týždenne. V mesiaci 09/2011 je FPČ 165 hodín, ale on odrobil len 151,50. Môže mu zamestnávateľ zaplatiť len to čo odrobil, alebo mu musí zaplatiť hodiny podľa FPČ -165 hodín. Ďakujem

    Počet odpracovaných dní v mesiaci,denná vs.štvorsmenka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.