Zavrieť

Porady

USKLADNENIE SUCHEHO HRACHU

Ahojte poradaci,

hladala som, ale nenasla, VYSKUSANY SPOSOB USKLADNENIA SUCHEHO HRACHU (zlty aj zeleny)- dostali sme dost vela - uz je ususeny a nevieme, ako ho spravne uskladnit.

Vopred dakujem pekne za cenne a hlavne odskusane rady !)

charmelka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    JA SOM MYSLELA, ZE DO MRAZNICKY SA DAVA IBA CERSTVY HRACH)

    JE TVOJE ODPORUCANIE NAOZAJ NA USKLADNENIE SUCHEHO HRACHU??

    VDAKA

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Podľa mňa by mal byť v chlade ale nie vo vlhku. Najlepšie buď v papierových sáčkoch, alebo v plátených. V podstate tak isto, ako aj fazuľu.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    charmelka Pozri príspevok
    JA SOM MYSLELA, ZE DO MRAZNICKY SA DAVA IBA CERSTVY HRACH)

    JE TVOJE ODPORUCANIE NAOZAJ NA USKLADNENIE SUCHEHO HRACHU??

    VDAKA
    Priznávam, mal so na mysli skôr zelený hrach. Suchý by bolo asi zbytočné dávať zmrazovať. Ideálne na suchý hrach asi bude to, čo ti napísala Wagner.
    Naposledy upravil kero64 : 06.08.09 at 20:59

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja ho skladujem v skleneych uzatvaratelnych poharoch, kde pridam bud cierne korenie alebo bobkovy list /odpudzuje mole/

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    s mamou sme zvykli aj vysušený ( hrach fazuľa) dať primraziť- kvôli možným zvieratkám a potom dať do chladničky na spodok v plátenom vrecku

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Strukoviny je dobre uskladňovať v suchu a v chlade. Pri izbovej teplote sa môžu dostať do nich mole úplne ich znehodnotia. Ja robím tiež tak, ako píše Bionda. Ak však mám dostatok miesta v mraziaku, nechám to tam.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    kero64 Pozri príspevok
    Asi najlepší bude v mrazničke.
    skladujem fazuľu aj hrach v mrazničke...mám istotu, nemusím kontrolovať každú fazuľku a hľadať dierky po muškách .
    ...." zaneplešiť " špajzu a všetky potraviny od

    toto som našla na nete:
    Poslední důležitá informace na závěr: suchý hrách by se neměl skladovat déle než půl roku a mražený hrášek se má uchovávat v mrazáku při minimálně -18 °C.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja hrach neskladujem, ale fazuľu tiež dávam na dva dni do mrazáku a potom do pivnice. Mám ju uloženú v papierových krabiciach(ako od topánok) a tým, že bola v mrazáku dva dni, tak všetka háveď pri mínus 18 vymrzne. To isté môže platiť aj o hrachu, ale neskladovala by som ho v mrazáku, ani v chladničke. Stačí v studenej pivnici.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    24 hodín mraziť aby sa zabili všetky vajíčka zrniarky ak nebol hrach ošetrený na poraste, proti následným škodcom (moliam)sa dá bezpečne skladovať v pohároch so závitovým uzáverom ( aj mak, ryža, fazuľa)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bionda Pozri príspevok
    s mamou sme zvykli aj vysušený ( hrach fazuľa) dať primraziť- kvôli možným zvieratkám a potom dať do chladničky na spodok v plátenom vrecku
    Stará baba aj popod nohy hádže ....

    Viď Jánošíka ...

    Alebo na stenu šmar ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.