Zavrieť

Porady

voda v pivnici

Zdedila som drevenú chalupu. Pod ňou je pivnica klembová postavená zo skál, pieskovec asi pred 70 rokmi. Podlahu tvori zem. Nie je izolovaná. Keď viac prší v jednom mieste sa sporadicky objavuje spodná voda.Teraz je to urobené tak, že je vykopaný jarok a voda ide jaročkom von z pivnice. popod základ pivnice, je tam osadená rúrka kovová z priemerok asi 5 cm. Chcela by som túto pivnicu nejako upraviť, napríklad vyložiť skalami, ktoré mám, aby tam nebola zem a tiež zabrániť vode, ktorá sa sporadicky objavuje v daždivých mesiacoch. Pivnica vykopaná čiastočne v zemi. Ak by mal niekto skúsenosti a riešil podobný problém prosila by som ho o radu ako túto pivnicu vhodne upraviť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    skopať a vyspádovať terén v pivnici k tomu jaročku, v tvare stromčeka uložiť drenážne potrubie min. priemeru 50 mm v smere toku vody, do jaročku vložiť drenáž priemeru 100 mm a vyviesť mimo dom do kanála alebo trativodu....drenáž zasypať kamenivom frakcie 16/32 mm, navrch tenkú vrstvu kameniva 4/8 mm, zrovnať do roviny alebo mierneho spádu a na to môže ísť kamenná alebo betónová dlažba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.