Zavrieť

Porady

čiastočná úhrada a DzP

Prosím o radu. Viem že ohľadom čiastočných úhrad je tu už veľa toho popísaného, ale poprosím polopatisticky vysvetliť: Zákazník u nás nakúpil tovar cez splátkovú spol. Vystavená FA na sumu 30 000,- SK. ZD 25210.10,- SK, DPH 4789,90,- SK. Fa vystavená 12.12.2007, Akontácia 1000,- SK uhradená 12.12.2007, Pri zaúčtovaní akont. mi SW autom. vyrieši DPH, čiže mi tých 1 000,- Sk dá ako VNZD. Ostatná platba bude v 01.2008. vtedy mi SW rozdelí: 3789,90 ako VNZD, a 25210.10,- Ako VOZD.Podľa info čo som sa tu dočítala by to mohlo byť v poriadku, ak účt. jednotka celé účt. obdobie postupuje rovnako. Ale podľa § 17 ods.12b) -súčasťou základu dane....je poskyt.al.prijatý preddavok a to v tom zdaň obd.v ktorom došlo k splneniu dod.????? Poraďte . Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak zákazník u Vás nakúpi tovar, tak predsa úhrady nemôžu byť VOZD, ale POZD. V tomto prípade sa nejedná o preddavok, ale o čiastočnú úhradu faktúry zo strany kupujúceho, ktorý si tovar prebral, čiže prebehlo splnenie dodávky. Zostatok faktúry uhradí splátková spoločnosť. V niektorom mojom príspevku som už popísal ako je možné účtovať čiastočné úhrady.
    Našiel som : http://www.porada.sk/545714-post81.html
    Naposledy upravil ekopo : 20.12.07 at 13:54 Dôvod: pridaný link

    sisa13 je offline (nepripojený) sisa13

    sisa13
    samozrejme že viem že je to príjem nie výdaj. Išlo mi o ten postup. Veľmi pekne ste mi to vysvetlili. Ja to tak robím, ale mali sme o tom diskusiu s inou účtov., ktorá mi tvrdila, že to nerobím správne. Ja som si to už hľadala aj som našla, ale - istota je guľomet. Ešte raz ďakujem........................

    čiastočná úhrada a DzP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.