Zavrieť

Porady

DBPŠ

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom DoBPŠ. Hľadala som to tu na porade, ale to čo som ja chcela som nenašla.

Mám nasledovný problém:
na sezónu ideme prijať dvoch tzv.študentov.
Jeden chodí do 9-tej a od 1.9.2006 je prijatý na strednú školu.
Potvrdenie má len zo základnej školy.

Druhý skončil teraz v júny strednú školu a chce ešte chce prázdninovať. Škola mu vystavila potvrdenie ale iba do 30.06.2006.

Majú títo dvaja štatút študenta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ekonom1
    Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom DoBPŠ. Hľadala som to tu na porade, ale to čo som ja chcela som nenašla.

    Mám nasledovný problém:
    na sezónu ideme prijať dvoch tzv.študentov.
    Jeden chodí do 9-tej a od 1.9.2006 je prijatý na strednú školu.
    Potvrdenie má len zo základnej školy.

    Druhý skončil teraz v júny strednú školu a chce ešte chce prázdninovať. Škola mu vystavila potvrdenie ale iba do 30.06.2006.

    Majú títo dvaja štatút študenta?
    Ten prvý študent je študentom celkom určite, myslím, že sa o tom na porade aj písalo.

    Ten druhý študentom celkom určite nie je, pokiaľ v nasledujúcom roku nebude prijatý na niektorú SŠ - neplatí .

    Podmienkou uzavretia DoBPŠ je aj písomné potvrdenie o štatúte študenta.

    dana
    Naposledy upravil dana9 : 10.07.06 at 10:23

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Študent č. 2 - má štatút študenta do 31.8. pokiaľ sa nezamestná alebo nezaeviduje na úrade práce.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Pepa
    Študent č. 2 - má štatút študenta do 31.8. pokiaľ sa nezamestná alebo nezaeviduje na úrade práce.

    tak sorry, môžem vedieť zdroj

    dana

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    dana9

    tak sorry, môžem vedieť zdroj

    dana
    Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolákovi /po maturite/ trvá štatút študenta až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP.

    Doplňam:
    par. 25 zákona 29/1984, par. 38 zákona 29/1984
    Naposledy upravil Pepa : 10.07.06 at 10:37

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Pepa
    Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolák prestáva byť žiakom /po maturite/ 30.6. ale štatút študenta má až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP. Ak nájdem prilepím.
    Ďakujem, ďakujem, už budem múdrejšia


    dana

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Zita4
    Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.
    Školy dávajú potvrdenie od: september - jún.
    Potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8. by som "neriskla" a školy ho vo väčšine prípadov /a oprávnene/ ani nevydajú.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zita4
    Moja dcéra vlani takto pracovala po skončení strednej školy na DoBPŠ a zo školy dostala potvrdenie, že je študentom do 31.8.2005. Tak mala dať škola potvrdenie.
    Keď škola vydala takéto potvrdenie po zmaturovaní, tak postupovala proti zákonne. Keď študent je v maturitnom ročníku a zmaturoval, potom pre neho školský rok konči 30.06. Pre nižšie ročníky (1-3) školský rok trvá od 01.09 do 31.08. nasledujúceho roka.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pepa
    Danka - je to zákon o stredných školách, niekde to tu bolo "prilepené" - stredoškolákovi /po maturite/ trvá štatút študenta až do 31.8. - za predpokladu, že sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP.

    Doplňam:
    par. 25 zákona 29/1984, par. 38 zákona 29/1984
    Erika,ktorá opoveď platí ?Príspevok č.5 alebo č.9?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Melnick
    Erika,ktorá opoveď platí ?Príspevok č.5 alebo č.9?
    Majka
    Príspevok 5 - štatút študenta má študent po skončení strednej školy aj počas prázdnin t.j. do 31.8. za predpokladu, že sa nezamestná v pracovnom pomere, alebo nezaeviduje na UP - je teda študentom, rodičia majú nárok na DB a PnD, môže mať uzavretú DoBPŠ.
    Príspevok 9 - sa týkal vydania potvrdenia školou. Školy vydávajú potvrdenie: bol v v šk. roku študentom od ....9. do .... 6. - nemôžu vydať maturantovi potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8.
    On má štatút študenta, ale potvrdenie pre maturanta sa vystavuje "spravidla" do 30.6.
    Neviem, niečo som nejasne napísala?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pepa
    Majka
    Príspevok 5 - štatút študenta má študent po skončení strednej školy aj počas prázdnin t.j. do 31.8. za predpokladu, že sa nezamestná v pracovnom pomere, alebo nezaeviduje na UP - je teda študentom, rodičia majú nárok na DB a PnD, môže mať uzavretú DoBPŠ.
    Príspevok 9 - sa týkal vydania potvrdenia školou. Školy vydávajú potvrdenie: bol v v šk. roku študentom od ....9. do .... 6. - nemôžu vydať maturantovi potvrdenie o tom, že je študentom do 31.8.
    On má štatút študenta, ale potvrdenie pre maturanta sa vystavuje "spravidla" do 30.6.
    Neviem, niečo som nejasne napísala?
    Ani nie Erika ,len treba lepšie čítať. To akože ja.
    AnitaMartinska
    Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
    Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
    Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AnitaMartinska
    Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
    Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
    Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
    Dakujem.
    Brigádnik by mal o to požiadať a uplatniť si svoj nárok,a mzdárka mu musí vyhovieť.
    Naposledy upravil Tweety : 11.07.06 at 07:05

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    AnitaMartinska
    Je povinnostou mzdovej uctovnicky dat podpisat Vyhlasenie ....,ak o to poziada student VS pracujuci vo firme na DBPS?
    Uctovnicka ho odbila s tym,ze u nich to nedavaju dohodarom podpisovat a ved sa mu to vrati v RZD. Je to len jej svojvola a neochota? Preco by mal student cakat na svoje peniaze skoro rok?
    Myslim si a som o tom presvedcena, / skoro na 100 %/,ze mu mala dat podpisat.
    Dakujem.
    To že to v ich firme nerobia, nie je dôvod aby si nemohol uplatniť to, načo má nárok. Nech si to vyhlásenie podpíše a odnesie to tej mzdárke

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    katkaj
    To že to v ich firme nerobia, nie je dôvod aby si nemohol uplatniť to, načo má nárok. Nech si to vyhlásenie podpíše a odnesie to tej mzdárke
    Súhlas, a ak sa bude mzdárka priečiť, išla by som za jej nadriadeným, resp. iným kopmetentným človekom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.