Zavrieť

Porady

vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti

Prosím o radu - načo sa slúži vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti? Ako často sa dáva podpisovať zamestnancom??

ďakujem..som začiatočník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    U zamestnanca na uplatnenie (neuplatnenie)si nezdaniteľného minima, na uplatnenie si daňového bonusu na deti, na prehlasenie, či je poberateľom dôchodku.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Babulica Pozri príspevok
    Prosím o radu - načo sa slúži vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti? Ako často sa dáva podpisovať zamestnancom??

    ďakujem..som začiatočník.
    na uplatnenie nezdanitelnej ciastky a danoveho bonusu
    dava sa podpisovat pri nastupe do zamestnania, potom pri kazdej zmene ku ktorej doslo v priebehu roka a nasledujuci rok do 31 januara na dalsie zdanovacie obdobie
    vsetko co som napisala je vysvetlene v tlacive

    atnert je offline (nepripojený) atnert

    atnert
    Caute,
    mal by som na Vas takuto otazku:

    Som studentom VŠ a u viacerych zamestnavatelov mam podpisanu Dohodu o vykonani prace. U jedneho z nich mozem podpisat Vyhlasenie na zdanenie prijmov, v ktorom uplatnim nezdanitelnu cast zakladu dane, a u tohto zamesnavatela sa mi prijem nebude zdanovat. U ostatnych sa mi prijem zdanovat bude, ale mozem si podat danove priznanie za rok 2010, a ak celkove prijmy nedosiahnu nezdanitelne minimum, tak zaplatenu dan mi stat vrati spat. Pochopil som to spravne?
    Druhou otazkou je, ze ci toto vyhlasenie je potrebne podavat len u jedenho zamestnavatela a u ostatnych nie? Mozem potom ziadat vratenie dane aj z takej brigady, v ktorej som toto vyhlasenie nemal podpisane?
    Dakujem velmi pekne za odpoved

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    atnert Pozri príspevok
    Caute,
    mal by som na Vas takuto otazku:

    Som studentom VŠ a u viacerych zamestnavatelov mam podpisanu Dohodu o vykonani prace. U jedneho z nich mozem podpisat Vyhlasenie na zdanenie prijmov, v ktorom uplatnim nezdanitelnu cast zakladu dane, a u tohto zamesnavatela sa mi prijem nebude zdanovat. U ostatnych sa mi prijem zdanovat bude, ale mozem si podat danove priznanie za rok 2010, a ak celkove prijmy nedosiahnu nezdanitelne minimum, tak zaplatenu dan mi stat vrati spat. Pochopil som to spravne? Veľmi správne.
    Druhou otazkou je, ze ci toto vyhlasenie je potrebne podavat len u jedenho zamestnavatela a u ostatnych nie? Požiadať o uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane(NČZD) vo výhlásení sa môže len u jedného zamestnávateľa. Mozem potom ziadat vratenie dane aj z takej brigady, v ktorej som toto vyhlasenie nemal podpisane? Áno. Všetky príjmy uvedieš v DP a uplatníš si NČZD. Tie, z ktorých bola daň zrazená a tým vysporiadaná sa uvádzať nemusia, pretože daň je už voči štátnemu rozpočtu vysporiadaná. Ak však je to pre teba výhodné, uvedieš aj tie. Závisí to od toho, v akej výške si v zdaňovacom období dosiahol všetky príjmy, či (ne)presahujú výšku NČZD.
    Dakujem velmi pekne za odpoved
    Odpoveď v texte citátu.
    Naposledy upravil Marína : 04.01.10 at 07:12

    vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.