Zavrieť

Porady

Neúspešná študentka 3 ročníka na VŠ

Prosím o radu.Dcéra študovala na VŠ pedagog. 3 roky.Má urobenú jednu štátnicu v 3 ročníku ale bohužiaľ neuspela na jednej skúške v letnom semestri a tak nemohla postúpiť k druhej štátnici a ukončiť bakalárske štúdium. Keď sa informovala na fakulte po prázdninách ako ďalej postupovať, tak jej povedali že musí si podať v roku 2010 prihlášku a ísť znovu študovať od 1 ročníka a ešte aj všetko platiť. Nechápem tento postup. Prečo nemôže napr. opakovať len ten 3 ročník keď má riadne 2 ročníky ukončené. Prosím vie mi niekto poradiť ako postupovať.

Veľmi ďakujem. Utrápená mamina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priznam sa, ze tomu tiez nerozumiem, ak este za tie 3 roky rocnik neopakovala, mala by mat narok na opakovanie rocnika.

    Nepresvihla nejaky termin, dokedy je potrebne podat ziadost o opakovanie rocnika?

    Ak napises, o ktoru skolu a fakultu ide, skusime cosi najst k tomu.

    AMaruš je offline (nepripojený) AMaruš

    e AMaruš
    Ďakujem za odpoveď.
    Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
    Ďakujem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    AMaruš Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
    Ďakujem.

    Nasla som studijny poriadok Trnavskej univerzity, tam sa opakovanie rocnika skutocne nevyskytuje.
    Len prerusenie.
    A stranka pedagogickej fakulty je nefunkcna

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    AMaruš Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
    Ďakujem.
    Možno bude riešením poobzerať sa po ostatných pedagogických fakultách na Slovensku.
    A požiadať o prijatie tam, a tiež aj o uznanie skúšok a pokračovanie v štúdiu.

    Teda na technike to bolo možné. Študujúci zo ZA prišli do KE, z KE do PO, a tak dalej. Aj kvôli odborom sa menili školy, ked daná škola neponúkala ten vysnený odbor.

    AMaruš je offline (nepripojený) AMaruš

    e AMaruš
    Ďakujem za ochotu. Ja asi ešte zavolám do školy a skúsim niečo zistiť. Ak sa nebude dať nič robiť tak teda som zúfalá. Sú to 3 stratené roky a to nehovorím ešte o peniazoch. Je to smutné.
    Ešte raz ďakujem.

    vierka26 je offline (nepripojený) vierka26

    vierka26
    ja si myslim, ze tu prihlasku mala podat znova, do 1.rocnika..ak by ju prijali tak by poziadala o uznanie skusok...ak by ich uznali tak by mohla teoreticky pokracovat tam kde skoncila a dokoncit len to co nema...
    co sa tyka spoplatnenia, bohuzial je to tak, ze by sa platilo...pretoze sa prekroci standardna doba studia a ta je u Bc. 3 roky, dalsi rok je navyse, teda je to spoplatnene...

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    Pri prestupe medzi univerzitami niekedy platilo, že skúšku uznali len ak bola lepšia ako "dobrý" a bola obmedzená aj časovo, výnimku udeloval dekan....skus zavolať do školy a daj vedieť, aby neprešvihla termín.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    AMaruš Pozri príspevok
    Ja asi ešte zavolám do školy a skúsim niečo zistiť.
    Nemala by si to zisťovať tá študentka, ak vôbec chce ešte študovať?

    Neúspešná študentka 3 ročníka na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.