Zavrieť

Porady

Aneurizma septa

Chcela by som zistiť, či máte niekto dieťa, ktoré má podobnú dg.?
Ak áno, viem, že je to individuálne, ale či sa to muselo riešiť operačne. Chcela by som zistiť aspoň percentuálne úspechy resp.operačné zákroky tejto nie veľmi rozšírenej dg. u detí.
Ďakujem
Andy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    podla mna ak to lekári zistia včas je ešte dobrá možná liečba, držím palce

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Toto su veľmi špecifické diagnozy a všeobecne by som si veľmi nedovolila špekulovať,štatistika pri nich nič neznamená,je to od prípadu k prípadu.Budeš sa musieť spoľahnuť na lekárov.Držím prsty.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Veď ja aj v tom lekárom dôverujem, len som chcela vedieť či má niekto dieťa s podobnou dg.- tiež viem , že každý prípad je osobitný a nie je zaručené, že priebeh bude rovnaký, ale chcela som si "vypočuť" aj názor niekho , kto to už so svojím potomkom prekonal.
    Vrodená vada je a zostane vrodenou, ale viem, že aj pri tejto dg. je možné sa vyhnúť operačnému zákroku- niekedy sa vedie malé detské organizmy v čase najväčšieho rastu s tým vysporiadať. ( chcela som vedieť či je alebo bol niekto aj taký )
    Inak ďakujem za podporu, tiež to beriem z tej stránky , je dôležité, že je to podchytené a vie sa o tom. Zistili to úúúplne náhodne, že nikdy predtým nemala šelest a zrazu v 3 rokoch ( ani to nie je nič neobvyklé) , ale našťastie máme doktorku- čo je vždy veľmi dôležité mať dobrého lekára, ktorá to nepodcenila a vzhľadom k tomu, že krpec nebýva vôbec chorý ( klopklop) poslala nás ku kardiologičke a tiež až na sone srdca to zistili.
    Takže doporučujem kažému rodičovi mať pre seba a svoje dieťa dobrého lekára- prvá základná vec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.